Teras ve Balkon Dekorasyonu

Tasarım Harikası Teras Dekorasyonu Fikirleri

Şehir insanın büyük apartmanların içine hapsolduğu günümüzde bir terası olan kişiler kendilerini çok şanslı hissetmekte ve teras dekorasyonu konusuna da özel önem vermektedirler. Bu terası en güzel şekilde dekore etmenin ardından havaların düzelmesi ile birlikte evde oldukları zamanın büyük bölümünü burada geçirmek istemektedirler. Şık bir şekilde dekore edilmiş olan teraslar misafirlerinizi de ağırlayacağınız yer olacaktır. Terasta uzun zaman geçireceksiniz bunun için kullanacağınız mobilyaların mutlaka konforlu ve rahat olmasına dikkat etmelisiniz. 

 

 

Kendinizi yorgun hissettiğinizde üzerine uzanabileceğiniz bir kanepe ve serin havalarda üzerine alacağınız bir şalın koltuğun kenarında durması şık bir detay oluşturacaktır. 

Teras Dekorasyonu Detayları

Terasın dekorasyonunda eğer çok fazla güneş alıyorsa bunu önlemek için mutlaka bir gölgelik şarttır. Bu gölgeliği açılır kapanır olacak şekilde yaptırmanız daha fonksiyonel olacaktır. Terasınızı adeta bir bahçeye çevirmeniz ise doğal görünüm açısından önemlidir. Terasa dekorasyonunda bitkiler mutlaka kullanılmalıdır. Teras büyükse bol miktarda bitkiyi her köşede kullanabilirsiniz. Çok büyük değilse eğer duvarların birini kaplayacak şekilde dikey bir bahçe oluşturabilirsiniz. Zemin döşemesi de büyük önem taşımaktadır. Dilerseniz kaymaz seramikleri kullanabilir ya da daha doğal olması açısından rabıta tarzı ahşap kaplama yapabilirsiniz.

Yere sereceğiniz kilim tarzı örtüler ile daha otantik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Büyük bir terasınız varsa bir köşesine koyacağınız yemek masası ile akşam yemeklerini burada yeme imkanı bulabilirsiniz. Fener tarzında olan ışıklandırmaları kullanmanız yaratıcı teras dekorasyonu açısından önemli olacaktır. Daha önce yapılmış çok şık ve güzel teras dekorasyonlarını inceleyebilir ve bunlardan alacağınız ilham ile kendi terasınızın da tarzınızı yansıtmasını sağlayabilirsiniz. Teras dekorasyonunda kullanmayacağınız eşyaların olmasına izin vermemeli ferah ve rahat bir ortam olmasını sağlamaya dikkat etmelisiniz.

Küçük mutfaklara harika dokunuşlar yapmış insanların, bize göre sanat eserlerini sizler için derledik. Fikir vermesi açısından görselleri kontrol edebilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir