Bahçe Dekorasyonu

Araba Lastiğinden Bahçe Dekoru Nasıl Yapılır

Dekor son derece önemlidir. Bahçe dekoru ise daha bu önem içerisinde kendine büyük yer kaplamaktadır. Gerek kış gerekse yaz aylarında bahçeler kullanılmaktadır. Bu kadar fazla zaman geçirilen ve enerji yükselten bir alanda dekoru doğru yapmak son derece önemlidir. Bahçe dekorlarında son zamanlarda karşılaşılabilecek bir dekor mevcuttur. Bu dekoru pek çok bahçe de görmek de mümkündür. Çünkü oldukça dikkat çekici ve eğlenceli bir dekordur. Bu dekor ise araba lastiğinden yapılan bahçe dekorudur. Peki ama araba lastiğinden bahçe dekoru nasıl yapılır?

Aslında bakıldığı zaman araba lastiği nasıl bir dekor olabilir ki diye düşünülebilir. Fakat araba lastiği dekor kullanımında hayal gücünü oldukça zorlamaktadır. Farklı farklı tasarımlar mevcuttur. Herkesin kendi bahçesi için tercih edeceği, dekor konseptine uygun olmalıdır. Araba lastiğinden bahçe dekoru nasıl yapılır sorusuna cevap olarak, öncelikle işe lastiklerin boyanarak başlanması olabilir.

 

 

 

Araba Lastiği Bahçe Dekorunda Nasıl Kullanılabilir ?

Bahçe dekorunda hangi renk hakimse o renge boyanabileceği gibi zıt renklerin tercih edilmesi de mümkündür. Araba lastiklerini saksı olarak kullanan pek çok tasarımcı mevcuttur. Bu tasarımcıların tasarımlarından ilham alınabilir. Rengârenk boyanmış bir araba lastiğinin içerisine kişiler sevdikleri çiçekleri doldurabilir ve güzel bir görünüm sağlayabilir.

Araba lastiğinden bahçe dekoru nasıl yapılır sorusunun bir diğer cevabı ise araba lastiğinden kurbağa yapmaktır. Yeşil renge boyanan araba lastiği, daha küçük bir ebattaki lastik ile bütünleştirilip, gözleri eklendikten sonra yeşil renkli parmakları da eklenince oldukça sevimli bir tasarım elde edilmiş olur.

Bunlar dışında araba lastiğinden çok güzel bir salıncak dekoru elde edilebilir. Kalın halat iplerin geçirildiği ve boyandığı lastikler ile hem boş zamanlarda sallanılabilecek bir salıncak elde edilir hem de bahçe dekoruna farklılık kazandırılır.

Kuyu görünümünde bir dekor yapmak isteyen kişiler, birkaç tane lastiği üst üste koyarak bu görünümü sağlayabilir. Üzerine de küçük bir tente ile kaplamak oldukça dikkat çekici olacaktır.

 

Görüldüğü üzere araba lastiği denilip yabana atılmamalı. Bahçe dekorlarının aranılan parçası olan araba lastikleri ile birbirinden güzel tasarımlara imza atmak mümkündür.
Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir