Oturma Odası Dekorasyonu

Şömineli Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Evlerimizin dekorasyonu aslında bizi hem fiziken hem de ruhan etkileyen önemli bir konudur. Direk etkisi bulunan renkleri, şekilleri,desenleri ile hangi oda olursa olsun dekore ederken sonuçlarını da düşünmek gerekir. Ev dekorasyonu konusundaki en önemli nokta ise, uzun süreli bir çalışma olması. Yani yeni bir ev aldığınızda ya da eviniz yapılırken, uzun yıllar oturduğunuz bir evi yenilemek istediğinizde dekore edersiniz. Her yıl ya da altı ayda bir ev dekorasyonu yenilemek gibi bir durum söz konusu olmaz.Tam bu sebeple de dekorasyon konusunun iyice düşünülmesi güzelce planlanması gerekir. Birbirinden farklı dekorasyon fikirleri arasında şu günlerde en popüler olanlarının başında da şömineli oturma odası dekorasyon fikirleri gelmektedir. Yatak odası ve mutfaklarda da kullanılabilen şömine sistemlerinin en kullanışlı olduğu alanlar oturma odası ve salonlardır. Sevdikleriniz ile zaman geçirdiğiniz misafirlerinizi ağırladığınız salonlarınızı çok daha şık ve farklı bir hale getirmenin en kolay yoludur.

 

Şömine, eskiden ısınma amaçlı kullanılan bir malzeme idi. Ancak günümüzde soba gibi şömine gibi yakılarak kullanılan ısınma araçlarının yerini kaloriferler aldı. Hatta kaloriferlerin bile yerini hızla yerden ısıtma sistemleri, gizli ısıtma sistemleri alıyor. Durum böyle olunca da şömineler sadece süs eşyası, dekorasyon malzemesi olarak odalarımızda yerlerini alıyor. Salonlarınızı veya oturma odalarınızı dekore etmeden önce şömineli bir dekorasyon yapmak istediğinize karar verdiyseniz şimdi sıra ne tarz bir şömine kullanacağınıza karar vermede! Kısa bir süre öncesine kadar bir kaç tip olan doğal şöminelerin yanında artık çok daha fazla şömine seçeneği var. Elektronik şöminelerin yanında led şömineler ve şömine görünümlü dekoratif eşyalar vardır. Bunlardan hangilerini nasıl kullanacağınıza karar verdikten sonra genel olarak oda dekorasyonuna geçiş yapabilirsiniz.

Şömineli oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır?

Şömine herhangi bir saksı veya masa gibi sadece bir dekorasyon malzemesi veya süs eşyası değildir. Bir oda dekorasyonunda kullanıldığında tüm odanın havasını etkiler. Çok aşırı modern ve aykırı mobilyaları bu tarz bir salonda veya oturma odasında kullanamazsınız.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir