Mutfak Dekorasyonu

Ada Mutfak Modelleri ve Özellikleri

Yeni nesil ev dekorasyonlarında yenilikçi, modern ve tarz tasarımlar dikkat çekiyor. Eski alışkanlıkları geride bırakan farklı tasarımlar da beklenilmeyecek bir hızda kabul görüyor. Ada mutfak modelleri de bu yenilikçi tarzın temsilcilerinden bir tanesi. Ankastre mutfak modelleri ile birlikte piyasaya çıktığı günden itibaren bütün dikkati üzerine çeken bu mutfak tasarımlarını ahşap mobilyalar ile tamamlayabilirsiniz de. Ada mutfak modelleri ve özellikleri tasarımlara göre değişebilir. Genel olarak ana mutfak dolapları dışında bir de orta kısım tezgah ve altında dolaplar olarak tasarlanan mutfaklar küçük apartman dairesi mutfak mimarisinden daha çok büyük evler için daha uygundur. Bildiğiniz gibi yeni evlerin özellikle de şehir merkezinde olan veya şehir merkezine çok yakın olanların mutfakları oldukça küçük. Salonlar ile birleştirilen mutfakların yanında bazı mutfaklar sadece bir duvardan ibaret bile olabiliyor. Bu tarz evlerde ada mutfak modellerini uygulamak imkansızdır. Ada muttfakların yerleşimi için geniş alanlara ihtiyaç duyulur.

Eş, dost ahbaplarınız ile yemek partileri yapmayı seven, insanları mutfağında ağırlamak isteyen biriyseniz sizin kesinlikle kocaman bir mutfağa ihtiyacınız var demektir. Bu mutfağı döşemenin en güzel yolu da ada mutfaklarını kullanmaktır. Aynı anda birden fazla kişinin yemek hazırlayabileceği, aynı anda bir çok kişinin yemek hazırlamaya yardım edebileceği iki ana tezhagı olan bu mutfaklar kalabalık aileler için biçilmiş kaftandır. Alan genişliğine bağlı olarak iki tarafa da yerleştirebileceğiniz tezgahlar sizlere farklı alanlar sağlayacaktır. Çekmece tarzı açılır kapanır tezgahlara hiç gerek kalmayan bu mutfaklarda ocağı isterseniz ada kısmındaki orta tezgaha yerleştirebilir lavaboyu mutfak dolaplarının altına yerleştirebilirsiniz. Isterseniz tam tersi bir şekilde lavaboyu orta tezgaha da yerleştirebilrsiniz. Lavabonun orta tezgahta olmadığı tasarımlar genel olarak daha çok ilgi gören, daha konforlu kabul edilen tasarımlardır. Birbirinden farklı ada mutfak modellerini galerimizde inceleyebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir