Mutfak Dekorasyonu

Kare Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Ev dekorasyonu uzmanları ve iç mimarlar, tasarımcılar ve mobilya tasarımcılar şimdilerde herkesin üzerine çok daha fazla yoğunlaştığı bir konu var, kare ev dekorasyonları. Uzunca bir süre ev mimarisi içerisinde kendine yer bulamayan kare odalar şimdilerde yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlıyor. Kare mutfak dekorasyonu örnekleri banyo örneklerini, yatak odası dekorasyonları da salon dekorasyonlarını takip ediyor. Ev mimarisinde ve planlanmasında bazı belli başlı kurallar vardır. Bu kuralların yeniden oluşturulduğu modern mimaride dikdörtgen salonların yerine de kare ve oval tarzı salon tasarımları geliyor gibi görünüyor. Kare odalar, her duvar uzunluğu aynı olduğu için kolay döşenebilen kolay planlanabilen odalar değillerdir. Bir kenarına büyük bir eşya koyma durumunda tüm odanın havası bozulabilir veya istediğiniz görünümü elde etmeniz çok daha zor bir hale gelebilir.

Modern ev dekorasyonlarının genel özelliği olan az ve büyük eşyalar aslında kare odalar için harika fikirlerdir. Kare mutfaklarda ise bu durum biraz farklıdır. Kare bir mutfak büyüklüğüne bağlı olarak farklı özelliklerde dekore edilebilir. Mesela kocaman kare olan, geniş bir mutfağı nasıl isterseniz döşeyebilirsiniz. Sadece bu mutfakta bir ya da iki duvarda tezgah ile mutfak dolabı bulunmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca eğer çok aydınlık bir mutfağınız olsun istiyorsanız ışığın geldiği yöne göre mutfak lavabosunu yerleştirebilir ışığın yansıtıcı bir zemin üzerine gelmesini sağlayabilirsiniz. Evin en çok ışık alan tarafına pencere de yerleştirebilir, gün ışığının tüm gün etkisinden faydalanabilirsiniz.

Küçük kare mutfak dekorasyonlarında dikkat edilmesi gerekenler

Küçük kare bir mutfağınız varsa bu mutfağı doğru dekore etmeniz durumunda çok sevimli, çok sıcak bir alan yaratabilirsiniz. Kare mutfaklarda özellikle küçük ve çok küçük olanlarında ilk iş mümkünse kapıları çıkarın. Mutfak kapısını kaldırıp oraya hareketli bir boncuk perde ya da benzeri bir malzeme takarak ortama geniş havası verebilirsiniz. Içeri açılan kapıların tüm odaları olduğundan çok çok daha küçük gösterdiklerini unutmayın. Yer kaplamayan jaluzi ya da stor perde ise ikinci aşamadır. Bunun dışında az eşya kullanımı gibi konulara dikkat ederseniz harika bir mutfak yaratabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir