Oturma Odası Dekorasyonu

Siyah Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Sürekli temizlik yapmaktan sıkılan, beyaz gibi açık renk tonlarını evinde yatak odası dışında görmeye tahammül edemeyenlere harika bir önerimiz var, siyah oturma odası dekorasyonu! Koyu renk dekorasyon dünyasının en ağır toplarından siyah dekorasyon, oturma grupları, halılar, duvar süslemeleri ile hazırlanırken bazen perdelerin bile siyah olduğu kapkaranlık bir dekorasyona dönüşebilir. Biz sizler için siyah oturma odası dekorasyon örnekleri hazırlarken siyahın karşı konulmaz cazibesine kapılıp her yeri kapkara yapmamanız için yardımcı olmaya çalıştık. Bizim örneklerimizde siyah ve koyu renk tonları tadında kararınca kullanılmıştır.

Oturma odası dekorasyonunda siyahın yeri

Siyah renk, soğuk ve mesafeli görünse de doğru renkler ile kombinlendiğinde oldukça şık ve çekici bir hal alır. En keyifli zamanlar geçireceğiniz salon takımlarınızı siyah renk seçip, açık renk tonları ile kombinleyebilirsiniz. Beyaz, krem rengi, bej rengi yani pastel ve açık renk tonları risk taşımaz. Bu renklerle yapılan dekorasyon genel olarak birbirine benzer. Ferah ve şık bir görünüm oluşturur, ışığı yansıtarak ortamı aydınlık yapar. Ancak siyah, kahverengi, mor, lacivert renk tonları bu gibi değildir. Bu koyu renkler ışığı yansıtmadıkları aksine soğurdukları için mekan kullanımında risklidirler. Duvar boyası olarak tercih edildiklerinde açık renk dekorlar ile tamamlanmalı, mobilyalarda ya da perdelerde kullanıldığında da uygun duvar renkleri ile birlikte kullanılmalıdırlar.

Açık mutfaklı havalı salonlar

Günümüz ev mimarisinde vazgeçilmez özelliklerden biri olan açık mutfaklar, sizin salon dekorasyonunuzu da doğrudan etkiliyor. Siyah, koyu renkli cool bir salon dekorasyonu istiyorsanız mutfağınızı da buna uygun hale getirebilirsiniz. Mutfağınızın bir duvarına yerleştirebileceğiniz kara tahta, koyu renk dekorasyonun en güzel tamamlayıcısı olabilir. Veya tam tersi koyu renk salonun yanında fıstık yeşili gibi, hardal sarısı gibi canlı renk tonları ile bezenmiş dinamik mutfaklar yapabilir, bu ikilinin denge kurmasını sağlayabilirsiniz.

Siyah laminant parke ya da sadece siyah renkli bir zemin uygulaması bulmak çok zor. Zeminde kullanılan malzemenin rengi ile sizin duvar renkleriniz uyumlu olmalıdır. Bu tarz uyumsuzluklar rahatsız edici olabilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir