Genel Dekorasyon

Şehir Temalı Ev Duvar Kağıtları

Ev duvar kağıtları geçtiğimiz bir kaç sene içerisinde yeniden moda oldu. Birbirinden şık ve renkli duvar kağıtları sadece yeni evler için değil evini yeniden dekore etmek isteyenler, küçük ve ekonomik değişiklikler ile evine yenilik kazandırmak isteyenler için de ideal. Bu yazımızda sizlere şehir temalı ev duvar kağıtları ve onları kullanarak nasıl dekorasyonlar yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Ev duvar kağıtları da hem tasarım bakımından hem kullanım alanı bakımından kendi içinde çeşitlere ayrılır. Tema bakımından şehir manzaralı olanları, orman ve doğa manzaralı olanları, okyanus ve deniz manzaralı olanları vardır. Renkli duvar kağıtlarında manzara dışında farklı tablolardan uyarlama tasarımlar da mevcuttur.

Manzaralı duvar kağıtları ile dekorasyonlar

Şehir temalı duvar kağıtları herhangi bir gerçek fotoğraftan uyarlama olabileceği gibi aynı zamanda yapma tablolar da olabilir. Ilk bakışta arasındaki farkı anlamakta zorluk yaşayabileceğiniz kadar çok benzer olan bu tablolar tüm odalarda kullanılabilir özelliklere sahiptir. Paris kule manzaralı bir duvar kağıdını gayet şık bir salon dekorasyonunda kullanabileceğiniz gibi, oturma odası dekorasyonunda ya da gayet havalı bir genç odası dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Odanın dekorasyon renkleri ile duvar kağıdı manzarasındaki renk tonlarını uydurduktan sonra ortaya gayet bir uyum çıkar. Paris manzaralı bir duvar kağıdı kullanıyorsanız, özellikle de kule manzaralı bir kağıtsa  oda dekorasyonunda renk renk ögeler kullanmanız mantıklı olmaz. Paris, genel olarak bohem bir havası olan şehirdir. Çoğunlukla binalar eski, hava bulutlu, gökyüzü gridir. Duvarınızda veya duvarlarınızda kullandığınız duvar kağıdı da bu renk tonlarında olacaktır. Siz de odanızda siyahın havasını, grinin uzak ve mesafeli duruşunu kullanabilirsiniz. Koyu renk tonlarındaki perdeler ve yine koyu renk tonlarındaki kanepeler ile bu hava kolaylıkla yakalanabilir. Şehir manzaralı duvar kağıdı ile dekorasyon yapmanın temelde püf noktası budur. Yani duvarlar ile oda arasındaki harmoniyi yakalamak. Aksi taktirde siz direk görmeseniz de odada kaotik bir durum olur. Yani bir tarafta neşe, renkler bir tarafta bohem bir hava. Durum böyle olunca da bir karışıklık ortaya çıkar. Duvar kağıdı tasarımları ve kullanımları ile ilgili daha fazla bilgi için modern ev duvar kağıtları yazımıza göz atabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir