Mutfak Dekorasyonu

Modern Ahşap Mutfak Modelleri

Eski yeşilçam filmlerini seyrederken belki dikkatinizi çekmiştir, o zamanlar ahşap dekorasyon inanılmaz modaydı. Cilalı veya cilasız ahşap mutfak dolaplarının yanında ahşap masalar, koridorda ve antrede kocaman ayakkabılıklar, portmantolar, hatta duvarlar bile ahşap kaplıydı. Seksenler ahşap rengi olan açık kahverengi ve sarı arası renk bir döneme damgasını vurmuştur. Ancak nedense bu çılgın ahşap modası bir anda sona erdi. Yerini kaplamalı, parlak, plastik malzemenin güçlendirilmişi farklı malzemeler aldı. Moda kendini her daim tekrarlar. Tıpkı vatkalı seksenler kıyafet modasının geri gelmesi gibi ahşap mutfak modelleri de geri dönüyor. Tabii bu sefer bir farkla, artık modern ahşap mutfak modelleri olarak karşımızdalar!

Bir klasik olarak, ahşap mutfak dolap dolapları modelleri

Ahşap mutfak dolapları modelleri mat masif ahşabın son model tasarımları ile karşımızda. Az yer kaplayan minimalist ahşap kesimler, mutfaklarda az yer kapladığı gibi hayatımızda da az yer kaplıyor. Evin enerjisinin evin içerisinde özgürce dolaşabilmesi için, kendinizi bunalmış ve sıkıştırılmış gibi hissetmemeniz için evde her yere eşyalar koymamalısınız. Özellikle mutfaklarda hava sıkışmalarını engellemeniz gerekir.

Odanızın herhangi bir yerine yerleştirebileceğiniz görünmez mutfaklar, geçmişte günümüze bir köprü görevi gören ahşap materyaller ile süsleniyor. Odanın herhangi bir yerine yerleştirilebilen modern mutfaklarda dolap kapakları kapatıldığında tam olarak kocaman bir dolap, bir kütüphane gibi görünebiliyor. Dilediğinizde kapakları tekrar açarak mutfağa çevirebilirsiniz. Bu tarz mutfaklarda tercih edilen asıl madde de ahşaptır. Beyaz ya da renkli mutfakların kapatıldığında göründüğünden çok daha şık görünen ahşap mutfaklar, genel oda dekorasyonunun rengine uygun olarak farklı renklerden de tercih edilebiliyor.

Modern ahşap mutfaklarda salon esintileri

Ahşabın güzelliği her daim çekici olmuştur. Küçük evlerde bir alanın farklı amaçlarla da kullanılması gerektiğinde ahşap mutfak sistemleri televizyon ile birleştirilerek tv ünitesi gibi bile kullanılabilmekte. Mutfak dekorasyonunda ahşabın etkisi gösterebilecek farklı tarzda dekorasyonlar için mutlaka birbirinden güzel country mutfak modelleri yazımıza göz atın. Ayrıca günümüz tasarımlarının en güzel örneklerinden modern ahşap mutfak modelleri için de galerimize bakmayı unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir