Genel Dekorasyon

En Trend İç Dekorasyon Kapı Modelleri

Ev dekorasyonunda duvarların rengi, deseni, iç cephe boyası veya alçı yapısı çok önemlidir. Çünkü evi gösteren hatta temsil eden detayların başında duvarlar gelir. Duvarların yanında belki o kadar da dikkat çekmeyen küçük yan kahramanlar vardır. Bu kahramanlar iç dekorasyon kapı modelleridir. Her ne kadar dekorasyon yazıları içerisinde ya da dekorasyon mağazalarında önemli bir detaymış gibi görünmese de iç kapılar en az dış kapılar ve duvar renkleri kadar önemlidir. Evinizin çehresini belirleyecek olan bu kapılar, aynı zamanda evinizin tarzını belirler. Modern bir stil ve farklı yorumları temsil eden kapı modellerinin yanında klasikten vazgeçemeyenler için de klasik modeller vardır. Aklınıza gelebilecek her tarza ve üsluba uygun iç kapı modelleri vardır desek yanlış olmaz. Öyleyse gelin bakalım hangi kapı hangi tarza daha uygun?

Bu yılın gözde iç kapı modelleri

Ahşap, ne mutfak dekorasyonunda ne de salon dekorasyonunda etkisini hiç bir zaman yitirmedi. Bazı zamanlarda sen biraz bekle biz başka şeyler deneyip gelelim dediysek de asla ahşaba tamamen arkamızı dönmedik. Tabi ahşap da kendini değiştirmeyi, geliştirmeyi hiç bırakmadı. Asla ben buyum işte değişmem demedi. Zamanın ve trendlerin etkisinde değişen ahşap tüm zamanlara hitap eden bir malzeme oldu. Doğal olarak bu yılın trend iç kapı modellerinde tüm zamanlara hitap eden şık ve klasik ahşap kapılar yer almakta. Kapı modelleri seçiminde size ilham verebilecek ahşap kapılar, temiz ve net çizgilerin yanında sadelik ve asalet sunuyor. Masif ahşap modelleri bulabileceğiniz gibi farklı renk ve desenlere sahip kapılar da bulmak mümkün.

Modern iç kapı modelleri

Seksenler ve doksanlardan kalma dekorasyon fikirleri desek aklımıza ilk çift kanatlı kapılar gelir. Büyük salonların kış aylarında bir kısmını kullanmak ve ısıdan tasarruf etmek için planlanmış bu kapı modelleri günümüzde modern mimari üslubu ile yeniden yorumlanıyor. Durum böyle olunca da farklı yerlerde çok farklı kullanımları karşımıza çıkıyor. Ancak modern iç kapılar dediğimizde çok daha farklı bir tarz görüyor, desenli kapılar. Kalın ve net çizgiler ile çizilen, geometrik desenlerin soğuk ama havalı duruşunu yansıtan bu kapı modelleri günümüzde en çok tercih edilenlerden. Bu kapı modelleri hakkında daha fazla bilgi için ev iç kapı modelleri yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir