Salon Dekorasyonu

Salonunuza Doğal Esintiler Katacak Duvar Dekorasyonları

Evinizin odalarını kendi zevklerinize hitap etmesi için her detaya önem veriyorsunuz; dekorasyon fikirleri alıyor ve kendi zevkleriniz için yeni yaklaşımlara yöneliyorsunuz. Bu süreçte mobilyalar arasında bir bütünlük yakalıyorsunuz fakat hala bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız evinizin duvarlarına küçük dokunuşlar yaparak bu eksikliği giderebilirsiniz. “Salon duvar dekorasyonu nasıl yapılır?” diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Duvar dekorasyonu doğru bir şekilde yapıldığı zaman evinize farklı bir hava katabilir, evinizin daha geniş, toplu ve estetik görünmesine yardımcı olabilir. Zevkleriniz ile uyumlu bir şekilde uyguladığınız duvar dekorasyonu hem evinizin havasını değiştirecek hem de ev içerisindeki enerjinizin yükselmesine yardımcı olacaktır. Duvarların renginden aksesuar yerleşimine kadar yapacağınız uygulamaların bir arada bulunduğu bu yazımız tam sizlere göre…

Salonunuzun Havasını Değiştirecek Duvar Dekorasyonu Fikirleri

 

Salon dekorasyonu planlaması yapılırken; zemin kaplamalarından duvar kaplamalarına, tavan dekorasyonlarından perde seçimine kadar birçok detay ele alınmaktadır. Bu detaylar içerisinde duvar dekorasyonları oldukça önem arz etmektedir. Salonunuza farklı bir hava katmak ve doğal esintilerden yararlanmak için modern tarzda duvar dekorasyonu fikirlerini sizler için derledik.

Salon Taş Duvar Dekorasyonları

 

Salon taş duvar dekorasyonları, son zamanlarda oldukça tercih edilen salon duvar dekorasyon modellerinden birisidir. Tarihi bir görünüm, havalı ve klasik bir duruş, farklı bir tarz için bu dekorasyon modelini tercih edebilirsiniz. Bütçenize göre doğal taşlardan tasarlanan fayanslar veya taş görünümlü ve uygun maliyetli seramikler kullanılabilir.

Modern Salon Duvarı Dekorasyonları

 

Modern salon duvar dekorasyonları, taş duvar dekorasyonları kadar tercih edilen ve birçok tasarımın uygulanabildiği dekorasyon modelidir. Modern salon duvar dekorasyonunda en dikkat edilmesi gereken nokta açık renkte ve aydınlık bir görüntü sağlayan fayans detaylarıdır. Koyu renkte tercih edilen fayans modelleri, salonu küçük gösterdiğinden özellikler dar alanlarda tercih edilmemesi gerekenlerdendir.

Aynalı Salon Duvarı Dekorasyonu

 

Salon duvarında ayna dekorasyonu, salon duvarında çıta dekorasyonu ve duvar kağıdı salon dekorasyonu, modern dekorasyonlar arasında en sık tercih edilen dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Dekoratif ve şık görünümlerinin yanı sıra işlevselliği ile havalı dokunuşlar katan aynaları kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Duvar ve fayans renginize göre seçeceğiniz yuvarlak aynalar, modern salon dekorasyonunu yakalamanızda küçük ama önemli bir adımdır. Yine aydınlık ve sade görünümlü duvar dekorasyonları, kullanılabilecek fikirlerdendir. Özellikle küçük salonları olduğundan daha büyük göstermek için ise duvarın belirli bir alanında duvar kağıdı kullanmak, alanı küçültmeden modern göstermek için gereklidir. Bunların yanı sıra minimal dekoratif tablolar ile duvarlarınızı süsleyebilir ve salonunuzda farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

Salon Duvar Dekorasyonu Renkleri

Salon duvar dekorasyonunda kullanılacak renkler büyük önem taşımaktadır. Salon duvar dekorasyon fikirleri arasında yer alan gri duvar salon dekorasyonu hem maliyet hem de sadelik açısından oldukça fazla tercih edilen bir dekorasyon modelidir. Eğer bu modeli tercih ediyor fakat eksik bir şeyler hissediyorsanız alanda tercih ettiğiniz renkleri farklı renkler ile harmanlayarak iç açıcı bir görüntü oluşturabilirsiniz. Özellikle siyah, beyaz ve pastel tonlar, gri duvar dekorasyonuna en çok yakışan renkler olarak ön plana çıkmaktadır. Bu tür alanlarda daha renkli tablo ve dekoratif ürünler kullanarak duvar tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Evimizin en çok kullanılan alanlarından biri olan salonumuza farklı dokunuşlar eklemek ve yaşam alanımızı modern bir görüntüye kavuşturmak bu yöntemlerle işte bu kadar basit! Siz de kendi zevkinize göre ve alan tipinize uygun duvar dekorasyon dizaynı ile salonunuzda farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 

Lüks yatak odası dekorasyonu yapmak isteyenlere tavsiyeler bu yazımızda!

Küçük salon dekorasyonu yapmanın inceliklerini öğrenmek için hemen tıklayın!

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir