Salon Dekorasyonu

Salonlarınız İçin Retro Esintisi

 

 

Evimizin güzel görünmesi herkes için çok önemlidir. Özellikle dekorasyona önem veren kişiler ve evlerine farklı dizaynlar ile tasarımlar yapmaya ilgi duyarlar. Bizde sizler için Salonlarınız da Retro Rüzgarı Estirecek 10 Muhteşem Tasarım önerisinde bulunmak istiyoruz.
Retro tasarım nedir? Retro tasarım nedir? diye merak edenler için eskileri yansıtan tasarımlar olarak söyleyebiliriz.

Aslına bakılırsa retro tasarımlar için eski demek çok da doğru olmaz. Çünkü; günümüzde sıklıkla kullanılan retro modeller günümüzün modası haline gelmeye başlamıştır. Salonlarınız da Retro Rüzgarı Estirecek 10 Muhteşem Tasarım ürünlerini sizler için derledik.

1.    Ahşap ürünler Tercih edebilirsiniz

2.    Renk kullanımlarına önem vermelisiniz. Bordo tonları yanında krem renkleri tercih ederek, ev ortamına farklı bir hava katabilirsiniz.

3.     Kullandığınız koltukların yapısı bile retro tasarımı yansıtabilmektedir. Örneğin; koltukların ayak ve kol kısımları retro tarzına uygun olmalıdır.

4.     Hasır perdeleri Tercih edebilirsiniz veya hasır perde görünümü olan ürünleri Tercih edebilirsiniz.

5.    Bir zamanların çok sık kullanılan ürünlerinden biri olan çiçekli perdeler ve çiçekli örtülerde artık günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu perdeleri tercih ederek salonunuza farklı bir ahenk katabilirsiniz

6.    Evinize ekleyeceğiniz retro tasarımları olan tablolarda eve farklı bir hava katacaktır.

7.    Puf modelleri sıklıkla kullanılan ürünler arasındaydı. Evinize uyum sağlayacak şekilde puf kullanabilirsiniz.

8.    Retro tasarımların önemli parçalarından birisi de halıdır. Retro tasarım halılarda, desenli, çok ve koyu renkli halıları tercih etmelisiniz.

9.    Bir zamanların vazgeçilmez ürünlerinden birisi de kilimlerdir. Evinizdeki modellere uyan retro bir hava katabilirsiniz.

10.  Kanepelerin üzerinde kullanılan yastıklar veya yer minderleri de retro tasarımların önemli parçalarından birisidir.

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir