Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyon Fikirleri ve Salon Dekorasyon Modellerinde Yenilikler

Yoğun ve kalabalık dekorasyonların ve eski tarz döşemelerin kullanıldığı salonlar yerine karşımıza çıkan modern ve sade dekorasyonlar tercih edilenlerin arasında yerini almaya başladı. Bu yılın salon döşeme modellerini sizlerle paylaştık.

Daha Sade Salonlar

Daha öncelerde salonlarda kullandığınız karışık ve yoğun renk karışımlarını ve abartılı döşemeleri bir kenara bırakıyorsunuz ve artık salonlarınızda sadeliğe yer veriyorsunuz. Mobilyaların üzerinde az sayıda dekoratif eşya kullanarak mobilyalarda boşluk açabilir ve salonunuza sadelik katmaya başlayabilirsiniz.

Az Renk

Modern bir dekorasyonda bu sefer az renk kullanarak sadeliği yakalıyoruz. Örneği siyah mobilyalarınızda beyaz eşya kullanarak modernliğinizi sağlayabilirsiniz. Göz yormayan dekoratif eşyalar ise salonunuzu hem sadeliğe hem de modernliğe eriştirebilirsiniz.

Geometrik Desenler

Geometrik desenleri duvarlarda kullanarak sade tonlardaki görüntüye ulaşabilirsiniz. Özellikle yastık ve kırlentlerde gördüğümüz gri, siyah ve beyaz geometrik desenleri de salonunuzda kullanabilirsiniz. 

Beyaz Detayların Güzelliği

Modern salon örneklerinde sürekli gördüğümüz bir detay ise beyazın vazgeçilmez güzelliği. Beyazı duvarlarınızda veya ayrıntılarda kullanarak göz alıcı bir sadeliğe merhaba diyebilirsiniz.

Nude Tonlar

Son günlerde karşımıza oldukça çıkan detaylardan birisi ise nude tonları. Nude tonlarını dekoratif eşyalarınızda kullanabilir ve böylece bahsettiğimiz sadelikten ayrılmayarak modernliğinizi de gösterebilirsiniz.

 

Küçük Avizeler

Salon dekorasyonunda olmazsa olmazlardan biri de tabi ki aydınlatmadır. Aydınlatmada abartıdan kaçarak daha küçük ve loş bir ortam yaratarak modernliği yakalayabilmeniz mümkün. Ayrıca led lambaların kullanışlılığından yararlanabilirsiniz de.

Tablolar

Duvarlarda vazgeçilmezimiz olan tablolar hem duvarlarınızı boş görüntüden kurtarmakta.  Ama burada dikkat etmeniz gereken nokta tabloları çok fazla kullanmaktan kaçınmak olmalı. Çünkü sağladığınız sadelik duvarlarınızda da kendini gösterecektir. Severek kullandığınız bir veya iki tabloyu tek bir duvarda kullanmak işinize yarayacaktır.

Lambaderlere Yer açın

Salonunuzda kullanacağınız beyaz gri veya kahve tonlarındaki lambaderler sizin kurtarıcınız olacaklar. Yoğunluktan kaçıp dinlenmek isteyeceğiniz salonunuzda loş ve güzel bir görüntü yaratacak olan lambaderler hem sizi günün yorgunluğundan kurtaracak hem de sizin sadeliğinizi modernize edecektir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir