Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Fikirleri ve Ev Dekorasyonu için Birkaç Küçük Fikir

Evimizin her alanında farklı dekorasyonlar seçimleri  yapar, ancak bir süre sonra bu dekorasyondan bıkarız, evimiz için farklı dekorasyon fikirleri aramaya başlarız. Evrendeki herşey gibi eşyalar da bir titreşim yayarlar. Yerlerini hiç değiştirmediğimiz eşyalarımız bir süre sonra daha yüksek titreşimler yaymaya başlarlar. Biz bu durumun farkında olup veya olmayarak  ya eşyalarımızın yerlerini değiştiririz ya yenilerini alırız. Bu dönüşüm için yeni eşyalar alabileceğimiz gibi kendimiz de yapabiliriz. Eğer küçük bir eviniz varsa kullanacağınız aydınlatmaların sayısı, yukardan aydınlatmalı avize ve abajurlar, aynalar ve sarmaşık çiçekler, pastel ve açık renkler mekanı daha büyük gösterecektir.

Salonunuz İçin Dekorasyon Önerileri

Salonda oturma düzeni çoğunlukla dikey yerleştirilen eşyalardan oluşur. Oysa sohbet mekanı olarak kullandığınız salonda eşyaların yuvarlak bir alana yerleştirilmesi hem sohbet ortamına daha rahat ve huzurlu bir hava katar hem de yuvarlak alanlarda enerji geçişleri daha kolaydır. Büyük alana sahip salonlarda böyle bir ortam yapabilmeniz şık ve hoş olacaktır. Yarım ay kanepeler ve yuvarlak tasarımlı sehpalar ile ortamdaki birkaç çiçek ve yuvarlak tasarımlı aydınlatmalar rahat bir salon ortamını sağlayacaktır.

Çalışma Odalarınız için Dekorasyon Fikirleri

Çalışma odalarının vazgeçilmezi kitaplığınızın en orta rafında en çok sevdiğiniz ve sıkça okumak istediğiniz kitaplarınız, etrafındaki raflara  koyacağınız sevdiğiniz şık aksesuarlarla bir sunak gibi görünecektir.  Kitaplığınızın önünde eğer odanız geniş bir alandaysa masa koyarak zenginleştirebilirsiniz.

Mutfak için Dekorasyon Fikirleri

Turuncu renk  iştah çoğaltan, şevk ve  coşku veren bir titreşim yaydığından turuncu rengi mutfağınızda kullanmanız bu ortamı daha neşeli kılar. Yumuşak dokulu bir zemin örtüsü bu neşeyi çoğaltacaktır.

Yatak Odalarınız için Dekorasyon Fikirleri

Sofistike ve zarif  bir yatak odası için renk olarak kırmızıyı seçmek doğru olur.  Yeşil ve lilayı da kullanabilirsiniz. Duvarda mutlaka bir tablonuz ve bir tane heykel ideal olacaktır. Eğer huzurlu ve sakin bir yatak odası tercihiniz ise açık renkler, sade komidinler ve hoş çiçekli saksılar kullanabilirsiniz.

Çocuk Odaları için Dekorasyon Fikirleri

Çocuğunuz veya genç çocuğunuzun iyi bir dinlenme ortamı aynı zamanda ders çalışabileceği ve rahatça bir dağınıklığı kolayca toplayabileceği çalışma odaları tasarlamalısınız. Çok çocuğunuz varsa ve tek odadalarsa ranza iyi bir seçim olacaktır. Renk seçiminde onların zevkine göre olanı belirlemek en doğrusudur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu modelleri nerede bulabiliriz. Salon dekorasyonu konusunda pek bilgi sahibi değilim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir