Salon Dekorasyonu

Salon Asma Tavan Modelleri

Evlerinde her detaya özen gösterenler ev dekorasyonunun ne kadar zor bir iş olduğunu bilirler. Hem zaman hem de bütçe açısından oldukça sıkıntılı bir süreç olabilir. Perdelerden tavan boyasına, duvar boyasından alçıpan detaylara, pencere pervazlarına kadar her biri kendine has dikkat gerektiren bu detayların içinde boğulmamak için her biri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekiyor. Biz de bu sebeple son dönemlerin en ilgi gören dekorasyon malzemelerinden biri olan salon asma tavan modelleri hakkında sizin için detaylı bir araştırma yaptık. Ne işe yaradığından nasıl kullanılabileceğine,hangi tarz modelleri bulabileceğinizden ev için faydalarına kadar tüm bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Salon asma tavan nedir?

Salon  asma tavan, odanın şıklığını artırmak, ışıklandırmayı güçlendirmek amaçlı tasarlanan alçıdan hazırlanmış ara tavan modelleridir. Tavandan ışıklandırma için tavanda arada ayrı bir katmanın olması gerekir. Bunun için de asma tavanlar hazırlanır. Ancak son zamanlarda salon tavanları sadece tavandan aydınlatma için değil bir çok düzenleme için kullanılıyor.

Salon asma tavanlarının faydası var mıdır?

Modern asma tavan modelleri artık sadece evi güzelleştirmek için değil aynı zamanda odanın konforunu da artırmak için tasarlanıyor. Asma tavan, asıl tavan ile ortam arasında bir perde görevi görür. Tavan arasında oluşabilecek nemli ve ıslak havayı arkasında tutar ve ortamın kuruluğunu sağlar. Aynı zamanda hava akışını sağlayarak tavan ve ortam arasında bütünlük sağlar. Kısacası son zamanlarda yapılan asma tavanlar son derece de kullanışlıdır.

Asma tavan modelleri uzun ömürlü müdür?

Kaliteli malzeme ile hazırlanmış ve iyi tasarlanmış bir asma tavanı ömür boyunca kullanabilirsiniz. Eğer en üst katta oturuyorsanız ve çatınızdan su sızıntısı oluyorsa tabi bu imkansız. Su sızıntısı dışında tavanları direk etkileyen başka bir etken söz yoktur. Salon asma tavan modelleri 2016 yılından sonra çoğunlukla nefes alabilir malzemelerden üretilmeye başlandı. Bu malzemeler diğerlerinden çok daha uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Aynı zamanda diğer malzemelerden çok daha da sağlıklı. Bu tavanı ışıklandırma için kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda çeşitli boyama ve süslemeler için de kullanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir