Diğer

Modern Nişan Süsleri

Bahar aylarının gelmesi ile başlayan düğün mevsiminde sırası ile nişan, kına ve düğün merasimleri ardı ardına geliyor. Eskiden aile arasında bir yüzük takılarak yapılan nişan merasimleri günümüzde çeşit çeşit etkinliklerden oluyor. Nişan merasiminde kullanılan modern nişan süsleri de bu gecenin unutulmaz hatıralar arasında yer almasını sağlıyor. Nişan tepsisinden yüzüklere kadar her detay için ayrı bir özen gerektiren bu süslemede de çok çeşitli süsler kullanılıyor. Nişan süsleri modern ve otantik süsler olarak temelde iki çeşitten oluşuyor. Otantik süsler, daha çok kına gecesi süslerini ve eski nişan geleneklerini yansıtırken modern nişan süsleri daha çok yeni tarzlar barındırıyor. Öyleyse bakalım bu nişan süsleri nelerdir.

Önce masayı hazırlayalım, evde nişan masası

Nişan masası üzerinde nişana gelen misafirlere verilecek ikramlar, eğer gelen misafirlere hediye verilecekse bu hediyeler, gelin adayına gelen hediyeler ve tabiki nişan yüzüklerinin bulunduğu tepsi bulunur. Bu masa, tüm fotoğraflarda ailenin etrafına toplandığı bir hatıra masası olacağı için görünümüne önem verilir. Evde nişan masası hazırlama, nişanın dekorasyon ve süsleme bakımından en önemli kısmıdır. Gelin adayının nişanlık olarak tercih ettiği elbisenin rengine bağlı olarak değişse de genelde kırmızı ve tonlarında pırıltılı bir masa örtüsü tercih edilir. Bu masa örtüsünün kenarlarını kurdele ile süsleyebilirsiniz. Ikramlar için evdeki en güzel servis takımı çıkarılır. Ayrıca gelecek olan çiçek ve hediyeler için de masa üzerinde yer ayrılır. Masanın etrafına bir kaç çiçek yerleştirmek fotoğraflarda daha hoş çıkar. Ikramların kenarlarına da bir kaç minik çiçek yerleştirebilirsiniz.

En önemli detay, nişan bohçası

Hem gelin için hem damat için ayrı ayrı hazırlanan bu bohçanın da süslemesi nişan süsleri içerisinde yer alır. Bol kurdeleli bol tüllü nişan bohçalarının modern versiyonlarında, içine hediyeleri koyacağınız kutuyu hazır satın alabiliyorsunuz. Gelinin bohça kutusu gelinlik modelinde, damadın nişanlık bohçası da damat modelinde seçilebiliyor. Içine dilediğiniz tüm hediyeleri yerleştirebileceğiniz büyüklükte modelleri bulunan bohçaları kırmızı tüller ve kurdeleler ile süsleyebilirsiniz. Nişan bohçaları ve süslemesi hakkında daha fazla bilgi ve fikir almak isterseniz nişan bohçası süsleme modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir