Oturma Odası Dekorasyonu

Modern Küçük Oturma Odası Örnekleri

Ev dekorasyonunda belli başlı bazı kuralllar vardır. Bu kurallar herkes tarafından kabul edilmiştir. Özellikle modern ev dekorasyonlarında tüm detayların şık olmasına özen gösterilir ancak şıklıktan ön planda olan konu fonksiyonel olmasıdır. Yani bir ortamın odanın ya da evin havasını tamamen değiştiren inanılmaz güzel mobilyalar ile döşenmiş ancak hiç bir kullanışlılığı olmayan dekorasyon modern dünyada iyi bir dekorasyon örneği değildir. Çünkü eski zamanlardaki gibi ortaya kocaman bir halı, otuz kişinin oturabileceği kocaman bir yemek masası ve kocaman devasa koltuklar konabilecek saraylarda kimse yaşamıyor. Büyük ev hatta belirli bir metrekarenin üzerinde ev bulmak neredeyse mucize. Özellikle şehir merkezinde mutfağın yer kalmadığı için koridora bir kaç dolap koyarak halledildiği modern  ev düzeninde kullanışlılık her şey demek. Tüm oda dekorasyonları hakkında sırası ile bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu kadar küçük evlerde yaşamak zorunda kalıp da konfor sağlamak isteyenler için geliyor, modern küçük oturma odası dekorasyon örnekleri. Bu örneklerde hem renk düzenlemesini, hangi renkler hangi renklerle kullanıldığında ortaya nasıl bir durum çıkıyor gibi bilgileri görebileceksiniz. Koyu renk tonlarını hayal ettiğiniz bir dekorasyonu bırakmak zorunda kalabilirsiniz belki ama grinin hiç ummadığınız tonlarından harikalar yaratabilirsiniz.

Küçük evler için koltuk takımları nasıl olmalıdır?

Küçük evler için koltuk takımları olabildiğince küçük olmalıdır. Yani kolları, kenarları, yastıkları gereksiz yer kaplayan kocaman koltuklar olmamalıdır. Minimalist tasarım odaklı ince kenarlı, sağlam ve dayanıklı koltuklar olmalıdır. Mümkünse duvara monte edilebilen ahşap tasarımlar da olabilir. Duvara tamamen bitişik yerleştirilebilen mobilyalar size muazzam bir alan kazandırır. Hem koltuk arkasında kalan kimsenin görmediği ve işe yaramayan alanı size kazandırır, hem de kenara çekilen eşyalar zemini açar. Sevdiğiniz mobilyaların duvara monte edilebilen versiyonlarını da eminiz bulabilirsiniz.

Küçük oturma odasında renk seçimi

Koyu renklerden uzakta açık renk tonlarının dans ettiği bir oda lazım size. Gri olur bej olur, krem rengi olur, hardal sarısı bile olur ama hepsinin de açık tonu olsun. Birbirine benzer tonlarla düzenlenmiş bir oda rengarenk odaya göre daha ferah görünecektir. Küçük oturma odası dekorasyonu yazımıza göz atarak farklı tasarımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir