Mutfak Dekorasyonu

Özel Tasarım Mutfak Örnekleri

Mutfaklar, evin sadece yemek pişirilen alanları olmaktan çıktı. Artık o da diğer odalar gibi hatta salon ve oturma odası kadar baş kahraman durumunda. Ayrı bir oda olduğu halde içerisinde çok fazla zaman geçirilen mutfak tasarımları modern dekorasyonda yerini sağlamlaştırırken açık mutfaklardan veya ülkemizdeki tabiri ile Amerikan mutfaklardan hiç bahsetmiyoruz bile. Amerikan mutfaklar aslında orijinalinde yani kendi ülkesinde bizim burada kullandığımız bir yapıya sahip değil. Yani çoğunda mutfakla salon veya oturma odası yan yana. Aralarında iletişimi kolaylaştıran geniş bir pencere ya da duvar bulunuyor. Özellikle salonun yemek odası kısmına geçişi kolaylaştıran bir kapı ve servisi yapmanızı sağlayan pencere bulunuyor. Bunun dışında bizim ülkemizdeki gibi salonun tamamen bir kısmını kaplayan bir yapı bulunmuyor. Bizim ülkemizdeki mutfak tarzı daha çok açık mutfak tarzı desek doğru olur. Kişiye özel tasarım mutfak örneklerinin giderek arttığı modern mutfak tasarımlarında da hem bu açık mutfak hem de amerikan tarzı mutfaklar bir araya getiriliyor.

Modern mutfak tasarımları ve kullanımları

Yemek yapmayı seven, mutfakta bol bol vakit geçiren, sevdikleri ile uzun yemek pişirme sohbetleri yapanlar için geniş kocaman tezgahlı modern mutfak tasarımları karşımıza çıkıyor. Bu mutfaklar genelde büyük evi ve mutfak alanı olanlar için uygun. Eğer eviniz de size özel tasarlanıyorsa odaların büyüklüğünü ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Yani mutfağınızı salonunuzdan çok daha büyük tasarlayabilirsiniz. Ada mutfak tasarımlarının geniş ve konforlu tezhahlarını bu tarz konforlu özel mutfaklarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Balkonlu mutfaklar ve dayanılmaz cazibesi

Evin diğer kısımlarını bilmeyiz ama mutfakların kesinlikle balkonu olmalı. Bahçesi varsa zaten ona diyecek bir şey yok, en güzeli ama bahçe yoksa en azından balkonlar olmalı. Yemek kokusunun çıkacağı kocaman pencereler ve kapılar açılabilmeli, masa sandalye atılan bu balkonlar kocaman bir cam duvar ile tamamlanıp balkona çok daha ferah bir hava verebilir. Özel tasarım mutfaklarda balkon kısımlarına uzanan, balkonda oturmayı konforlu hale getiren yapılar vardır. Farklı örneklerini galerimizde görebileceğiniz bu mutfakları yerel hazır mutfak tasarımcılarında bile bulabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir