Genel Dekorasyon

En Modern Antre Dekorasyon Modelleri

Evimiz bizim ilham merkezimizdir. En yaratıcı işlerde çalışanlar genelde en güzel fikirleri evlerinde otururken bulurlar. Işten çıkmışsınız, bütün gün yorulmuş beyniniz durma aşamasına gelmiş. Koşa koşa evinize gitmiş yumuşacık ışıkları açmışsınız. Açsanız yemek yemiş değilseniz kimi çay koymuş kimi kahve kimi içkisini. Salonunuzda serin serin koltuğunuza serilmişsiniz. Günün en güzel anlarından biri değil midir bu an, belki de en güzeli. Uzun bir günün ardından konfor ve dinlenme. Bu dinlenmeyi yaptığınız evler de ilham kaynağı yuvalarınız. Kapıyı açtığınız andan çıktığınız ana kadar evin tümü bizim odağımızda. Hepsi gözümüze ayrı ayrı görünüyor. Mükemmel bir şekilde odaları dizayn edilmiş bir evin korkunç bir antresi ya da aşırı özensiz bir karşılama holü olsa nasıl olur? Çok kötü olur değil mi. Işte bu yüzden evimizin tamamı ilham verici olmalı. Bunun için işe girişten başlayabilirsiniz. En modern antre dekoraayon modelleri size hangi tarzlarda nasıl dekorasyon yapabileceğiniz hakkında bilgi verirken örnekler ile de kendi koridorunuzu kafanızda canlandırmanızı sağlıyor.

Dar antre girişleri için öneriler

Kapıyı ilk açtığınızda sizi dar bir koridor karşılıyorsa burada kocaman dekoratif malzemeler ya da askılıklar veya vestiyerler kullanmanız mümkün değil. Eğer evinizde bu kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı koymak için uygun bir oda varsa burayı mümkün olduğunca boş bırakın. En kötü gömme dolap çözümleri üretebilirsiniz. Bu kadar dar bir koridora özellikle de evin girişinde bulunan bir yere orayı daha da dar bir hale getiren dolaplar koyarsanız daha kapıdan girerken içiniz daralır. Ancak evin başka bir yerinde hiç yeriniz yoksa da o zaman gömme dolap alternatifleri deneyin. Kapı girişinden görebileceğiniz koridorun bir köşesine uzun, dar bir vazo içerisinde bambu ağacı tarzı bitki pozitif enerjisiyle sizi girişte karşılayacaktır.

Antre dekorasyonunda renkler ekstra önemli

Baştan sona kavramı burda da geçerlidir. Yani daha kapıdan girerken sizi karşılayan renk tonlarının evin devamında da karşımıza çıkması gerekir. Bizi göz yormayan nötr tonlar kapıda karşılarsa aslında ilk intiba açısından hiç de kötü olmaz. Bu renkler hakkında daha fazla bilgiye antre dekorasyon örnekleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir