Banyo Dekorasyon

Modern Banyo Duvar Kağıdı Tasarımları

Banyo dekorasyonlarında fayans ve diğer döşeme malzemeleri yerine duvar kağıdı tercih etme dönemine dönülmesinin sebebi, duvar kağıtlarında desen seçeneğinin oldukça fazla olması. Modern banyo duvar kağıdı tasarımlarına baktığımızda çok farklı tarzlara sahip onlarca duvar kağıdı çeşidi bulabiliyoruz. Fayans tasarımlarındaki sınırlı desen algısı duvar kağıtlarını etkilemiyor. Sınırsız hayal dünyasını çok başarılı bir şekilde tasarımlara yansıtan tasarımcılar bizlere, banyoların da en az evin diğer kısımları kadar hayatımızda olduğunu hatırlatıyor. Herkese hitap eden şık ve estetik bir banyo dekorasyonu için renkler arasında, dokular arasında uyumu yakalamak önemli. Sıcak ve pastel renklerle bezenmiş yine sıcak desenlerle süslenmiş banyo duvar kağıtları, bize banyodaki uyumu yakalama konusunda yardımcı oluyor. Duvar kağıtlarının ortama kattığı hava ve sıcaklığı, hiç bir fayans ya da kalebodur koleksiyonunda bulmak mümkün değildir.artık seramik sanayi de son derece gelişti. Birbirinden renkli, birbirinden şık ve estetik fayans bulmak mümkün. Ancak ne olursa olsun duvar kağıdının sıcaklığını bu seramik ürünlerin vermesi imkansız.

Sıcak bir ortam için banyo duvar kağıtlarının etkisinden faydalanın

Modern banyo dekorasyonlarında kullanılan duvar kağıtlarının sıcaklık etkisi sadece hava ya da tasarım olarak değil, aynı zamanda fiziksel sıcaklık olarak da yansır. Fayans ve benzeri ürünlerin ortamdaki fiziksel sıcaklığı çekip ortama soğuk bir hava verdiğini biliyoruz. Çok sıcak ülkelerde, şehirlerde yazlık evlerde salonların duvarları dahi fayanslar ile kaplanabilir. Bunun sebebi de ortamın soğutulması ve soğuk tutulmasıdır. Doğal olarak bu fayanslar banyoların soğuk olmasına sebep olur. Isı yalıtımı özelliği olan banyo duvar kağıtları ise aksine banyoların ısı kaybetmesini engeller, tıpkı bir ısı yalıtımı malzemesi gibi duvardan soğuk gelmesini engeller. Banyo için su geçirmeyen duvar kağıtları olduğu gibi dilerseniz diğer kısımlarına su geçirebilen duvar kağıdı uygulaması da yapabilirsiniz.

Banyo fayans üzerine duvar kağıdı uygulama yapılabilir mi?

Banyo dekorasyonu hakkında sıklıkla gelen sorulardan bir diğeri de banyo fayans üzerine duvar kağıdı uygulama soruları. Fayansların özelliklerine bağlı olarak değişebilse de fayansların üzerine duvar kağıdı uygulamak doğru bir işlem değildir. Zaman içerisinde çok hızlı aşınma ve kalkma problemi yaşanabilir. Banyo tasarımları ve duvar kağıtları hakkında daha detaylı bilgi için suya dayanıklı duvar kağıdı modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir