Genel Dekorasyon

1+0 Daireler İçin Dekorasyon Fikirleri

1+0 daire modelleri modern toplum hayatında özellikle de yalnız yaşayanlar için tasarlanan ev modellerinden biri haline geldi. Bu tarz daire planında, kocaman bir salon ve hemen hemen her şeyin bir arada olması baz alınıyor. Salonun büyük olması, perdeler ile ya da küçük kullanışlı oda seperatörleri ile farklı alanlar oluşturulmasını sağlıyor. Açık mutfak tasarımları kullanılan bu ev tiplerinde sadece ayrı oda olarak tuvalet ve banyo yer alıyor. Teras katlarında teras ya da kocaman balkon ile birlikte kullanılabilen yazlık daireler diğerlerine göre daha fazla tercih ediliyor. Stüdyo tarzı olarak adlandırılan bu daireler genelde çok katlı rezidanslarda yer alıyor.

Stüdyo daire nasıl döşenir?

Bu tarz bir daireyi döşerken alan ne kadar büyük olursa olsun, verimli kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Çok fazla ya da az eşya kullanmaktan ziyade doğru yerde doğru eşyaları kullanmaya özen göstermek gerek. Bir çok farklı amaçla kullanılabilen büyük mobilyalar stüdyo daire dekorasyonunda modern ve şık bir hava oluşturuyor. En trend mobilyalardan olan ahşap kocaman yemek masaları. Bu tarz bir dekorasyonda kocaman ahşap yemek masasını arkadaşlarınız geldiğinde keyifli akşam yemekleri için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yemek zamanları dışında bu masayı küçük toplantılar için toplantı masası olarak da kullanabilirsiniz. Çalışma masası olarak kullanılabileceğini zaten söylememize gerek yok. Gerekli malzemeleri yerleştirerek televizyon masası, projeksiyon masası olarak konumlandırabilirsiniz.

Küçük alanlara büyük fikirler

Küçük alanlarda büyük eşyalar kullanmak kulağa kötü bir fikir gibi gelse de, trend dekorasyon tarzlarına baktığımızda az ama büyük mobilyaların kullanıldığını görüyoruz. Küçük detayların, minik süslemelerin modern dekorasyon tarzlarında pek yeri yok. Ancak bu tarz bir ev dekorasyonunda minimalist yaklaşımı hak eden aksesuarlar, tabiki perdeler! Perdeler, evin süsü odanın rengi. Bu perde seçimlerinde odanın büyüklüğüne ve tarzına uygun seçim yapmak çok önemli. Bir artı bir stüdyo dairelerde genelde spor, az yer kaplayan, kalın olmayan ve ağır bir görüntüsü olmayan perdeler tercih edilir. Pencerenizin büyüklüğüne göre seçebileceğiniz perde çeşitlerinde stor perdeler bu alanlar için en uygunu olabilir. Küçük daire dekorasyonları konusunda geniş bilgi için 10 farklı stüdyo daire dekorasyon örnekleri yazımıza bakabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir