Salon Dekorasyonu

Mobilya Seçimi ve İç Mekân Tasarımları Nasıl Olmalıdır

Mobilya dekorasyon ürünleri iş yerlerinin ve yaşam alanlarının ayrılmaz bir parçası olan mobilyalardır. Ancak bunun yanında dekorasyon ürünleri de mobilyaların ayrılmaz bir parçasıdır. Şık bir mekân için dekorasyon ürünleri de mobilyalar da vazgeçilmez olmuştur. Mobilya dekorasyon ürünleri ile bir mekânı tamamlamak mümkündür. Son yıllarda salonlarda kullanılan konsollar salon için vazgeçilmez bir parça olmaya başlamıştır. Konsolların üzerine asmak için kullanılan şık ve dekoratif aynalar ise sık sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu tarz parçalar mobilya dekorasyon ürünleridir ve mobilyayı çok şık bir şekilde tamamlamaktadır. Yine birçok çeşidi bulunan sehpalar da nemli mobilya dekorasyon ürünlerindendir çoğu zaman da salonların ayrılmaz bir parçasıdır.

İç Mekân Tasarımları Nasıl Olmalıdır

İç dekorasyon çoğunlukla bir tarz bir ruh gerektirmektedir. Farklı konseptlerde mekânın nerede olduğuna bağlı olarak ç dekorasyonlar yapılsa da günümüzde bu değişmektedir. Dağ evi olmayan bir eve, bir mekâna ya da ya da bir mekânın herhangi bir köşesine de dağ evi konseptli dekorasyonlar yapılabilmektedir. Bodrum evleri iç dekorasyonu da mavi beyaz renklerle ferah bir tasarım tercih edilmektedir. Yine bodrum evleri konsepti genellikle yazlıklar için tercih edilen bir dekorasyondur. Bu konseptteki mobilyalar ve dekorasyon ürünlerinin renk dengesi genellikle mavi ve beyaz renklerde tercih edilmektedir. Dekorasyon ürünlerinde de denizi hatırlatan deniz kabuğu bulunan ürünler ya da rüzgârgülleri tercih edilmektedir.

Dekoratif objeler

Mobilya dekorasyon ürünleri iç mekân tasarımları olsun iç dekorasyon olsun bunları tamamlayacak mobilya seçimleri olsun bunların yanlarından ayrılmayan ve çoğunlukla tamamlayıcısı olacak ürünler şüphesiz ki dekoratif objelerdir. Dekoratif objeler hem mekanları hem mobilyaları tamamlayan çok önemli parçalardır. Hem mekânın ruhunu ortaya koyacak küçük dokunuşlar yapmak için kullanılır hem o mekânda yaşayan kişiler ve zevkleri hakkında bize küçük ipuçları verirler. Ev için dekoratif ürünler, evlerdeki ayrı ayrı tüm alanlar ya da belirli kişilere ait tek bir oda olsun herkes yaşadığı mekânın daha kişiselleşmesini amaçlamaktadır. Daha kişiselleştirilmiş olan bu alanlar hem kişiler daha rahat hissetmesini hem de vakit geçirdikleri alanların daha keyifli olmasını sağlamış olurlar.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir