Salon Dekorasyonu

Minimal Salon Dekorasyonları

Aydınlık ve ferah bir görünüm, odanın fiziksel büyüklüğünü fark etmeyi engelleyen bir etkendir. Karanlık ve loş bir görünüm aynı şekilde odanın fiziksel büyüklüğüne aldırmaksızın insanı rahatsız eder. Aydınlık ve ferah bir görünüm elde etmek için fikir arıyorsanız sizin için harika önerilerimiz var. Son zamanların en gözde akımlarından olan minimalizm akımı doğrultusunda hazırlayabileceğiniz minimal salon dekorasyonları ile salonlarınıza yani evlerinizin kalbine muhteşem bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu genel dekorasyon fikirlerini isterseniz evin diğer kısımları için de uygulayabilirsiniz. Mobilya özellikleri veya duvar renkleri konusunu banyolarınız dahil her yerde kullanabilirsiniz. Öyleyse bakalım minimal salon dekorasyonları nasıl olurmuş?

Yeni bir yaptırıyorsanız veya evinizi genel bir tadilattan geçiriyorsanız pencerelere el atabilirsiniz. Aydınlık bir salonda kulllanacağınız minimal eşyalar olduğundan daha da minimal görünebilirler. Kocaman bir pencere önüne yerleştirilmiş koltuk ile küçük bir pencere önüne yerleştirilmiş koltuk aynı değildir tabiki. Aynı şekilde kocaman bir pencere duvar önüne yerleştirilmiş yemek masası da aynı değilidir. Ince, narin eşyalarınızı daha nari göstermek için ışığın gücünü kullanın. Işığın gücünü kullanmaya da doğal ışıklar ile başlayın. Ardından hava karardığında kullanacağınız önemli aydınlatmaları planlayabilirsiniz. Aydınlatma sistemlerinde kullandığınız lambaların da salonunuzda yaratmak istediğiniz minimal havaya destek olması gerektiğini sakın unutmayın. Kocaman gösterişli avizelerle dolu bir odada ne kadar minimalist mobilyalar kullansanız da genel dekorasyon tarzını kesinlikle oturtamazsınız.

Ince bir kahve masası veya sehpası, stor perdeler, bir veya iki koltuk. Duvara monte edilmiş küçük ve ince bir tv ünitesi. Yine aynı yapıda kitaplık. Minimal bir salon dekorasyonunda ihtiyacınız olan her şey bu! Isterseniz buraya bir iki aksesuar da ekleyebilirsiniz. Tabi yere de ortalama büyüklükte yine ince ve sade bir halıyı unutmamak lazım. En güzel örneklerini galerimizde görebileceğiniz bu tarzın farklı bir yaklaşımı için de minimalist salon dekorasyonu fikirleri yazımıza göz atmayı unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir