Teras ve Balkon Dekorasyonu

Küçük Balkon Mobilyaları

 

Küçük Balkon Mobilyaları ile sizler de balkonunuzu daha keyifli vakit geçirebileceğiniz alanlara dönüştürebilirsiniz. Havaların ısınması ile birlikte artık balkonlarda da daha uzun vakitler geçirmek isteyebilirsiniz. Özellikle küçük bir balkonunuz var ise doğru mobilyaları seçerek sizler de daha kullanışlı ve estetik bir balkon oluşturabilirsiniz. Peki, küçük balkon mobilyaları seçimlerinde nelere dikkat etmelisiniz? Balkon dekorasyonu yaparken merak ettiğiniz tüm noktalara sizler için hazırladığımız yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonu

Balkonunuz küçükse doğru teknikler ile daha kullanışlı bir alan haline dönüştürebilirsiniz. Öncelikli olarak işe balkonu düzenlenmekten başlamalısınız. Eğer kullanmadığınız birkaç parça eşyanızı balkonunuza yerleştirmiş iseniz boş bir alan elde etmek için balkonunuzu boşaltarak temizleyin. Temizlik işlemi bittikten sonra küçük balkondekorasyonu hazırlamaya başlayabilirsiniz.

 

Çiçekleri Kullanın

Balkonunuzun daha gösterişli ve daha çekici bir görünüme sahip olabilmesi için çiçekler ile çok şık bir alan hazırlayabilirsiniz. Yeşil bir balkon için balkon demirlerine asılarak kullanılan çiçeklikler en uygun seçimlerden biri olacaktır. Ancak rengarenk çiçeklerinizin solmaması için onlara güneşlik de yaparak korumak için gölgelik de kullanabilirsiniz.

Balkon duvarlarını da değerlendirmek istiyorsanız duvar saksılarını tercih edebilirsiniz. Duvar saksıları içerisine ekeceğiniz sarmaşıklar ile istediğiniz gibi yemyeşil bir balkon dizaynı hazırlayabilirsiniz.

Zemin İçin Kilimleri Seçmelisiniz

Balkonunuzda keyif yaparken orayı küçük bir oda gibi kullanmak ve daha samimi bir alan oluşturmak için küçük ve ince balkon kilimlerini kullanabilirsiniz. Rengarenk ve tarzınızı yansıtacağınız küçük bir kilim ile küçük balkona bir oda havası kazandırabilirsiniz.

Mobilya Seçimlerinizde Minimal Modellere Yönelin

Balkon mobilyaları normal ev mobilyalarından biraz daha farklı formda üretilmektedir. Ancak hem güneşe hem de yağmura dayanıklı balkon mobilyası seçerken aynı zamanda tasarım olarak da küçük yapıdaki modellere yönelmelisiniz. Eğer balkon dekorasyonu için masa ve sandalye kullanmak istiyorsanız küçük ve daha minimal modellere yönelebilirsiniz.

Ayrıca küçük balkonlar için köşe takımları da yine daha konforlu bir kullanım sunan mobilyalar içerisinde yer almaktadır. Ayrıca kendiniz de ahşap paletlerden balkonun ölçüsüne uygun oldukça şık bir köşe de tasarlayabilirsiniz.

Köşe Raflarını Kullanın

 

Küçük balkon dekorasyonunda zemini çok fazla eşya ile doldurursanız hareket alanınız kısıtlanabilir. Bunun için de mümkün olduğunca duvarları ve balkon demirlerini aksesuarlarınızı yerleştirmek için daha işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. Asılabilir köşe rafları ile balkonunuzu süsleyebilirsiniz. Daha şık ve daha çekici bir dekorasyon stili oluştururken aynı zamanda sevdiğiniz çiçekleri veya mumları da bu köşe raflarında sergileyebilirsiniz. 

 

Romantik Işıklandırmaları Kullanın

Balkon demirlerini kaplayacağınız küçük ışıklandırmalar veya mumlar özellikle akşam saatlerinde balkonunuzu daha şık ve romantik bir görünüme kavuşturacaktır. Küçük bir balkon masanız varsa mumlar ile masanızı süsleyebilirsiniz. Ayrıca yerleri de ahşap bir zemin ile kaplayarak daha çekici ve sıcak bir görünüm de elde edebilirsiniz. Duvarlara da asabileceğiniz minik aydınlatmalar ile yaz akşamları balkonunuzda keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Korkuluk Raflarını Kullanın

Balkon demirlerine asarak kullanabileceğiniz korkuluk rafları küçük balkonlar için en ideal çözümlerden biridir. Hem balkonunuzu daha şık gösterecek hem de size alandan tasarruf sunacak olan korkuluk rafları ile istediğiniz dekorasyon stili oluşturabilirsiniz.

Küçük balkon mobilyaları seçimlerinizde her zaman kullanışlı ve size yer açacak büyüklükte olan modelleri tercih etmelisiniz. Konforlu bir alan oluşturmak balkon keyfiniz için en önemli unsurlardan biridir. Severek kullanacağınız balkon mobilyaları seçimlerinizde yıkanabilir kılıflı minderlerden yana seçiminizi yaparak daha konforlu ürünleri balkonunuza kazandırabilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir