Kendin Yap

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Kilerin bir köşesinde yıllardır duran eski masalarınız mı var? Yoksa cam kavanozları zamanında biriktirmişsiniz lazım olur diye sonra da unutup gitmişsiniz mi? Kazaklar örülmüş, süveterler örülmüş hepsinden parça parça ipler kalmış geriye, şimdi bunlar atsan atılmaz satsan satılmaz. Siz en iyisi bu eşyaların hepsini kullanarak, kendin yap dekorasyon fikirleri oluşturun. Hep artık malzemeleriniz değerlensin, bunların hiç biri çöpe gitmesin hem de ekonomik yoldan eviniz güzelleşsin. Ister önce elinizdeki malzemeleri belirleyin, bir envanter çıkarın ona göre gerekli malzeme varsa onları hazırlayın. Sonrasında fikirleri hayata geçirmeye başlayın. Isterseniz de önce siz hangi odada ne tarz bir dekorasyon malzemesine ihtiyaç var, hangisinden başlamak lazım ona karar verin sonrasında ona göre üretime başlayın.

Bizim kültürümüzde hiç bir şey çöpe atılmaz. Bir gün lazım olur diye saklanır. Hazır yiyecek kutuları, cam kavanozlar hatta bazen plastik kavanozlar bile saklanır, gün gelir lazım olur. Eski buzdolabı, yerine yenisi alınan tek bacağı kırık masa ve daha neler neler. Bizim evlerimiz eski eşya dolu yerlerdir çoğunlukla. Şimdi bu eski eşyaları yenileme, kendin yap dekorasyon fikirleri ile yeniden hayata döndürme zamanı. Bu fikirlerin büyük bir kısmını ailecek de yapabilirsiniz. Hatta bazı malzemeleri çocuklarınıza vererek onların kendi hayal dünyasını yansıtmasını, yaratıcılığını geliştirmesini bile sağlayabilirsiniz. Kendin yap fikirleri artık çocukların kendi odalarını süslemek için, kendine oyuncak yapmak için kullandığı fikirler haline de geldi. Kendin yap fikirleri ile bir şeyler yapmak istediğinizde illa eski eşyaları kullanacaksınız, her parçasını kendiniz yapacaksınız diye bir koşul yoktur. Ihtiyacınız olursa marangozlardan ahşap kesme ya da şekillendirme konusunda yardım alabilirsiniz.

Cam kavanozları ister boyayıp renklendirin isterseniz hiç boyamadan kullanın. Cam kavanoz en güvenilir lamba aksesurlarını yapmanızı sağlar.  Yani plastik şişe gibi malzemeleri de lamba yapımında kullanabilrsiniz ancak cam daha sağlıklı ve güvenilir olur. Cam kavanozların içine uzun dar lambalardan yerleştirin. Ucuna da duyu ilie kablosunu takın. Sonra bunlardan bir kaç tanesini bir araya getirin. Işte size çiçek gibi harika bir lamba tasarımı. Bu ve benzer kendin yap dekorasyon fikirleri için galerimizde göz atmayı unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir