Oturma Odası Dekorasyonu

Kare Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir?

Oda dekorasyonları yaparken belli başlı dekorasyon tarzlarından bir ya da bir kaç tanesini tercih edebilirsiniz. Genel konsepti belirleme konusunda büyük önem taşıyan bu basamaktan sonra sıra gelir detaylara. Genel konsepti tarz ya da tema açısından seçebilirsiniz. Rustik tarz dekorasyonlar, renkli dekorasyonlar, sade ve sakin dekorasyonlar, minimalist dekorasyonlar veya endüstriyel dekorasyonlar gibi daha burada sayamadığımız sayısız dekorasyon tarzı arasından size en uygun tarzı seçebilirsiniz. Ancak eşyaları alma ve detayları belirleme kısmına geldiğinizde tüm bu kararları verebilmeniz için evlerinizin, odalarınızın fiziksel özelliklerini dikkat almanız gerekecek. Biz bu içeriğimizde kare oturma odası nasıl dekore edilir, siz tarzınızı daha doğrusu temanızı belirledikten sonra geriye kalan detaylarda nelere dikkat edilmelidir gibi soruların cevaplarını arayacağız. Çünkü hangi tarz veya temayı seçerseniz seçin sonunda yine odanızın yapısına, şekline ve büyüklüğüne göre mobilyalar seçmek, renkler kullanmak durumunda kalacaksınız.

Kare oturma odası dekorasyonları

Kare odalar ne mutfak için ne oturma odası için ne de banyo için çok uygun bir oda şekli değildir. Çünkü bu şekildeki odaların içerisine eşya yerleştirmek zordur. Ayrıca eşyaları yerleştirdikten sonra da kullanım alanı elde etmek oldukça sıkıntılıdır. Kare oturma odası dekorasyonlarında ilk dikkat edilmesi gereken nokta, odanın boğucu sıkıcı bir renk tonunda boyanmamış olmasıdır. Mavi gibi özellikle de koyu mavi, gece mavisi renk tonları bu şekilde bir odanın olduğundan çok daha sıkıcı, çok daha boğucu görünmesine sebep olur. Beyaz, krem, bej rengi, eğer seviyorsanız açık kahverengi tonları eğer daha canlı olsun isterseniz lila rengi ve açık tonlarında bir duvar boyası tercih edebilirsiniz. Eğer duvar kağıdı kullanacakanız da düz olanlarında, renkli desenleri olmayanlarından tercih etmelisiniz. Ana mobilyaları belirledikten sonra kalan alana göre berjer gibi küçük mobilyalar yerleştirebilirsiniz ancak unutmayın ki ne kadar çok küçük eşya kullanırsanız o kadar kalabalık bir görünüm oluşturacağını unutmayınız.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir