Yatak Odası Dekorasyonu

Dar Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonları

Simetri, karşılıklı nesnelerin aynı hizada durmasıdır. Bu ve bunun gibi bir çok örnek ile açıklanabilen bir kavramdır. Bunun yanında bir de simetri hastalığı vardır, bir çok yerde resmi olarak psikolojik bir rahatsızlık olarak kabul edilmiş olmasa da toplum tarafından kabul gören bir durumdur. Simetri takıntısı olan kişileri hayatlarında en çok zorlayan anlardan bir tanesi de ev dekorasyon planlaması yapmaktır. Kare vey dikörtgen olarak planlanmış odalarda eşyaları odanın fiziksel özelliklerine göre yerleştirmek gerekir. Bazen eşyalar birbirine simetrik uzamaz bazen bu eşyaları yerleştirmek için alan yoktur. Dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonları ile biz bu simetri problemi yaşayan kişilere bir nebze de olsa yardımcı olmak istedik. Çünkü dikdörtgen odalarda diğerlerine göre dekorasyon simetrisi ayarlamak çok daha kolay.

Yatak odalarınızın ne kadar dar olduğunun yanında ne kadar uzun da olduğu önemlidir. Bir yatak odasının en önemli mobilyası yatağıdır tabiki. Eğer odanız bir çift kişilik sığabilecek genişlikteyse en önemli adımı aşmış oluyorsunuz. Bundan sonraki adım, karyolanın yanıda yürümek için ne kadar mesafe kalıyor. Bu mesafe size yatağın baş kısmına komodin koyma imkanı verebilir. Yatak odalarının olmazsa olmazlarından bir tanesi de yatak başındaki komodinler. Telefonunuzu, çalar saatinizi, el kreminizi aklınıza gelen ne varsa hepsini koyabileceğiniz, aynı zamanda herhangi bir acil durumda kullanmanız gereken lambaların bulunduğu bu minik dolaplar hayati önem taşır. Eğer odanız yatağın iki tarafına komodin yerleştirilemeyecek kadar darsa yatağı duvarın bir tarafına dayayarak diğer tarafına komodin koyabilirsiniz. Iki komodin olmasa da en azından bir tanesini kulllanabilir yapabilirsiniz. Ayrıca yatağın en az bir tarafından yatağa girilebilmesi oldukça önemlidir.

Dar ve uzun yatak odalarında ışıklandırmanın önemi

Tüm oda dekorasyonlarında ışıklandırma büyük önem taşır. Ancak küçük ve dar odalarda ışığın etkisini ve derinliğini kullanmak daha önemli bir hale geliyor. Dar odalarda ışıkları köşe ve duvar kısımlarını aydınlatarak ayrıca bir derinlik vermek için kullanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir