Yatak Odası Dekorasyonu

İlginç Yatak Odaları Sevenlere Sıra Dışı 5 Yatak Örneği

İlginç Yatak Odaları Sevenlere Sıra Dışı 5 Yatak Örneği ile sizler de farkınızı ve stilinizi evinize yansıtabilirsiniz. Ev dekorasyonunuz hazırlarken sizler de klasik modeldeki mobilyaları kullanmaktan sıkılıyor musunuz? Özellikle dinlenmek ve kendinizi daha sakin ve dingin hissetmek için yatak odası dekorasyonunuza daha fazla önem verebilirsiniz. Kendiniz için en özel alanlardan biri olan yatak odanız için sizler de sıra dışı bir dekorasyon stili oluşturabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu için en önemli detay ise kesinlikle yataktır. Yatağınız odanızın en büyük mobilyası olacaktır. Ayrıca uyurken rahat edeceğiniz bir model olmasına da dikkat etmenizde yarar olacak. Sizler için derlediğimiz birbirinden farklı ve sıra dışı yatak modelleri ile sizler de hayal ettiğiniz dekorasyonu yapabilirsiniz.

Sıra Dışı 5 Yatak Modeli Örneği

Sizlere tavsiye edeceğimiz sıra dışı 5 yatak örneği sizler için de ilham kaynağı olacak. Hayal ettiğiniz yatak odasını dizayn ederken farkınızı ortaya koymak için bu yatak modellerini mutlaka incelemelisiniz.

1)Hasır Yatak Modeli

Hasır detayı ev dekorasyonu içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle doğal ve daha taze bir görünüm sunduğu için sizler de yatak odanızda bu detaya yer açabilirsiniz. Hasır sepet şeklinde tasarlanmış olan yatak modeli ise tam hayal ettiğiniz yatak odası için en ideal modellerden biri olacak. Kocaman bir hasır sepet modelini andıran yatak modelini beyaz ve kahvenin her tonu ile de bütünleyebilirsiniz. Üstelik tamamen hasır sepet ambiyansını oluşturmak istiyorsanız hasır stor perdeler de yatağınız ile birlikte kullanabileceğiniz ürünlerden biridir.

2)Asma İpli Yatak Modeli

Romantik ve sıra dışı yatak odası dekorasyonu denildiğinde akla ilk olarak asma yatak modelleri gelmektedir. Sizler de yatak odanızda farklı ve sıra dışı bir dekorasyon stili oluşturmak istiyorsanız yatağınız zemine sabitlemek yerine ipler ile tavana sabitleyebilirsiniz. Bunun için rüstik yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Özel yatak ipleri ile tavan bağlanmış olan yatağınızı dilediğiniz renklerle hazırlayın.

3)Cam Duvarlı Yatak Modeli

Geniş yatak odaları için ve biraz daha lüks bir seçim yapmak isteyenler için cam duvarlı yatak modeli en ideal seçimlerden biridir. Eğer yatak odanız çok geniş ise yatağınızın bulunduğu bölümü can duvar ile kapatarak ayrı bir bölme şeklinde hazırlayabilirsiniz.

4)Tül Perdeli Yatak Modeli

Prenses yatak modeli olarak da tanıdığınız tül perdeli yatak modeli de yine gösterişli ve romantik yatak odası dekorasyonu için tercih edebileceğiniz modellerdendir. Tül perdeli yatak modeli seçerken dilerseniz saray tipi ve çok gösterişli yatak modellerini de tercih edebilirsiniz. Biraz daha sade ve romantik bir model istiyorsanız sadece tül çerçeveli yatak modellerini inceleyebilirsiniz.

5)Sandık Tipi Yatak Modeli

Kapalı kocaman bir sandık görünümündeki yatak modeli ile sizler de farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Geniş yatak odaları için daha uygun bir yatak modeli olan sandık yatak modeli ahşap stil ile de uyum sağlayabilmektedir. Eğer yaşadığınız evde de ahşap detaylarına ağırlık veriyorsanız sandık tipi yatak modeli ile bütünlük kazandırabilirsiniz.

İlginç yatak odaları sevenlere sıra dışı 5 yatak örneği dışında sizler de hayal ettiğiniz yatak modelini özel olarak yaptırabilirsiniz. Bunun için sadece yatak odanızın büyüklüğüne dikkat etmenizde yarar olacaktır. Yatağınız dışında kıyafetlerinizi de yerleştirebileceğiniz bir alan dışında hareket alanınızı da ayarladıktan sonra istediğiniz yatak modelini tercih edebilirsiniz. Sıra dışı olmak dışında yatak odanızda kendinizi bulmak ve rahat etmek için sadece hayallerinizi takip ederek istediğiniz yatak modelini dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir