Mutfak Dekorasyonu

Kare Mutfaklar İçin Dekorasyon Örnekleri

Kare mutfaklar için dekorasyon örnekleri dediğimiz zaman herkesin gözü önüne minicik, daracık mutfaklar gelir. Kare bir oda da tabiki diğer şekillerdeki odalar gibi geniş ve büyük olabilir. Genelde evde alan darlığından kaynaklı tercih edilen bu oda şekillerini kabullenmeli, her ne kadar döşemesi zor olsa da farklı fikirler bulmaya çalışmalıyız. Kare mutfaklar da yatak odası ve oturma odasından sonra en çok karşımıza çıkan alan tipleridir. Bu tarz mutfaklar aynı büyüklükteki bir yatak odası veya oturma odasından daha dar, daha küçük görünebilir. Bunun sebebi de mutfak dolaplarının çok fazla yer kaplamasıdır. Mutfak dolapları, mutfakların fiziksel özellikleri göz önüne alınmadan şık ve estetik olduğu için seçilen genelde özelliklerine dikkat edilmeden satın alınan mutfak mobilyalarıdır. Nasıl ki bir salonun büyüklüğüne, genişliğine dikkat etmeden koltuk takımı satın almamak gerekirse mutfakları da aynı şekilde düşünmek gerekir. Dar ve uzun bir mutfağa iki tarafı dolduracak şekilde büyük bir mutfak dolabı almak uygun olmaz. Yani ilk olarak dikkat edilmesi gereken unsur mutfak dolaplarıdır. Kare bir ortamda duvarların daha da üstünüze gelmesine engel olmalıdır.

Kare mutfakların portatif mutfak dolapları

Kare mutfaklarda alanları akıllıca kullanmak en önemli konudur. Herhangi bir alan içerisinde de en fazla kullanılmayan kısımlar köşelerdir. Köşelere özel tasarlanmış çekmeceler, dolaplar küçük alanlarda hayat kurtarıcı özellikler gösterebilir. Ayrıca bunun yerine dolap içlerine yerleştirilebilen tam da duvar köşelerine yerleşebilen çeşitli portatif raflar vardır. Bu tarz küçük ama çok işlevli malzemeler ile istediğiniz tüm alanları kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Sade renkleri tercih edip renkli detaylar ekleyin

Hardal sarısı bir mutfak dolabı ne kadar şeker olur değil mi? Ya da turkuaz rengi, cam göbeği veya gece mavisi. Ister koyu ister canlı ister parlak olsun güçlü renk tonları bulundukları ortamı daraltır. Krem rengi, beyaz, vizon rengi, bej rengi gibi açık renkler bulundukları alanları ferah tutar. Kare mutfaklarda açık renk mutfak dolapları seçip capcanlı renklerden perdeler seçmek en doğrusu olur.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir