Genel Dekorasyon

Mint Yeşili Koltuk Takımı ile Dekorasyon Örnekleri

Her dönemin öne çıkan renk tonları vardır, renkleri değil renk tonları diyoruz çünkü artık renkler de tonları ile öne çıkıyorlar. Dönem dönem öne çıkan renk tonlarının bir de mevsime göre değişen trendleri vardır. Bir sene kırmızının canlı, kan kırmızı tonu trenddir ancak yazın o kırmızının bir tonu veya pembenin açık tonu trenddir. Bu senenin kışında ise farklı renkler trend olacaktır. Modayı özellikle giyim modasının tonunu belirleyen bu renkler aynen olmasa da benzer bir şekilde  ev dekorasyonu trendlerini, ev dekorasyonu modasını da etkilemektedir. Eğer biz renk trendlerini bu kadar yakından takip etmeye çalışırsak her iki üç ayda bir koltukların kılıflarını, minderlerin renklerini, perdeleri ve hatta halıları değiştirmek zorunda kalırız. Tüm bunların yanında modası kolay kolay geçmeyen, artık kabul görmüş renk tonları da vardır. Mesela mint yeşili, sonradan sonraya hayatımıza girmiş olsa da uzunca bir süredir dekorasyon trendleri arasında kendine yer bulur. Biz de bunu bildiğimiz için sizlere mint yeşili koltuk takımı ile dekorasyon önerileri hazırladık. Mint yeşili koltuk takımlarının yanında duvar boya badanası da yapabilirsiniz. Yani eğer bu renk tonunun hakimiyetinde bir dekorasyon yapmak isterseniz koltukları veya duvar boyasını bu renk tonundan seçmek iyi bir seçim olacaktır.

 

Mint yeşili oda dekorasyonları ve özellikleri

Mint yeşili, yeşilin soft ve pastel bir tonudur. Bu renge oldukça açık bir yeşil de denebilir. Bu tonundan dolayı da kullandıkları odada yumuşak bir hava oluşturur. Mint yeşili ev dekorasyonlarında oturma odasında veya salonlarda koltuk takımlarını bu renk tonundan seçebilirsiniz. Bu durumda oda duvarlarını beyaz gibi çok açık ve soft bir renk tonunda boyamanız gerekir. Yani bu renk tonunu diğer doğal olmayan renk tonları ile uyumlu hale getirmek oldukçda zordur. Bunun önüne geçmek için beyaz ve beyazın kırık beyaz gibi tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Perde ve halılarda yeşilin tonlarını tercih edebilrsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir