Oturma Odası Dekorasyonu

Renkli Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Renkli oturma odası dekorasyon fikirleri, klasik takımlardan sıkılan kendine özel, farklı tasarımlar isteyenler için oluşturulmuş dekorasyon fikirleridir. Sevdikleriniz ile harika akşamlar geçirebileceğiniz mükemmel salonlar oluşturmak için bu fikirlerimizi dikkate almanız lazım. Eğer siz de farklı olmak isteyenlerden ancak nasıl farklılaşacağınızı bilemeyenlerdenseniz bu yazımız tam size göre.

Parlak kumaşlar ile döşenmiş koltuk takımları bundan bir kaç sene öncesine kadar çirkin olabilecek şekilde basit ve kötü tasarlanıyorlardı. Ancak şimdilerde parlak kumaşlardan yapılan koltuk takımları son derece tarz görünümlere sahipler. Parlak kadife tarzı kumaşlarla döşenen koltukların bir kaç farklı avantajı vardır. Bunların başında da kiri göstermeyen, leke tutmayan yapıları gelir. Kolayca temizlenen bu parlak kumaşlı koltuklar size salonunuzda, oturma odanızda farklılaşmanın yolunu açar. Tıpkı deri koltuklar gibi bu tarz koltuklar da kendine has bir tarz oluşturur. Farklı renk tonlarındaki ışıklandırmalar ile de bu oda dekorasyonunu daha yaratıcı bir hale getirebilirsiniz.

 

Parlak renk tonlarındaki koltukları pastel renklerdeki aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Perdelerinizi, halılarınızı pastel renklerden seçebilirsiniz. Eğer diğer detayları da güçlü renklerden parlak tonlardan seçerseniz ortaya karmaşık bir görünüm çıkabilir. Bu durumu engellemek için sevdiğiniz renklerin pastel tonlarını ön plana çıkarmaya çalışın. Koltuk takımlarının renk tonlarına uyumlu bitkileri de bu oda dekorasyonlarında rahatlıkla kullabilirsiniz. Bitkilerin, çiçeklerin, doğal tüm bitkilerin oturma odası dekorasyonlarında mükemmel bir tamamlayıcı olduğunu unutmayın.

Koltuklarınızı renkli tonlardan seçiyorsanız duvar renklerini daha soft renklerden seçip renk kontrastını yakalamanız gerekir. Yenilenen mobilya koleksiyonları bize renk seçimi konusunda oldukça geniş bir skala sunuyor. Kadife kumaşların leke bırakmayan, kolay temizlenen, yıkanabilen versiyonlarından hazırlanan koltuklar uzun vadeli kullanımda oldukça konforlu olacaktır. Leke çıkarıcılar ile hemen temizlenen halı ve perdeler de, uzun vadede oturma odası dekorasyonlarında oldukça doğru tercihlerdir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir