Salon Dekorasyonu

Kanaviçe Salon Takımı Örnekleri

Bir dönemin en şık dekorasyon aksesuarlarından olan kanaviçeler son zamanlarda yeniden moda olmaya başladı. El emeği göz nuru kanaviçe salon takımı örnekleri eskiye nazaran daha farklı kullanım alanları buluyor. Seksenler ve doksanlarda tıpkı yağlı boya tabloları gibi camlı çerçeveli olarak salon duvarlarında boy gösteren kaneviçeler, artık daha aktif kullanım alanları buluyor. Hala annesinden ya da anneannesinden kalma çerçeveli kaneviçeleri olanlar ise bunları antika eşyalar ile retro konseptlerde kullanıyor.

Yemek masalarının en güzel örtüsü

Salonların bir kısmında salon takımları yer alırken diğer kısmında yemek odası takımları yer alır. Tabi bazı evlerde ayrıca bir yemek odası olsa da genele baktığımızda yemek takımları salonun bir tarafındadır. Bu kocaman yemek masalarının büyüklüğüne göre ayarlanmış şık örtülerin kaneviçe ile işlenmiş olanları en orijinal yemek masası örtülerinden biridir. Kasnak üzerine gerilen gergef üzerinde tek tek işlenen bu el emeği örtülerin tek renkleri olduğu gibi çok canlı renkleri olan modelleri de vardır. Çok yakın bir zamana kadar sadece elde yapılabiliyordu. Bir çok genç kızın çeyizinde çeşit çeşit modelleri ile bulunan bu el işlerini artık hazır halde tuhafiyelerde bulmak mümkün.

Tam takım salonlar

Renk renk kanaviçelerle donatılmış bir salonunuz olsun istiyorsanız, zamanınız da varsa bunu kendiniz ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Hemen hemen her yerden bulabileceğiniz kaneviçe salon takımı şemaları, hangi tarzda hazırlamak isterseniz size adım adım yardımcı olacaktır. Yemek masası örtüsünün yanında koltuk örtüsünden kırlent yüzüne kadar her yerde kullanabileceğiniz bu el işlerini, benzer ya da aynı renk ve desenler ile tam bir uyum halinde yapabilirsiniz.

Değişmeyen adet; şile bezi üzerine kanaviçe

Iğne ile iplerin bezin üzerine tek tek işlenmesi ile oluşan kaneviçeyi, bir çok tarzda kumaş üzerine işleyebilirsiniz. Kırlentler için yüz olarak hazırlananların genelde saten gibi parlak kumaşlar üzerine işlendiğini görüyoruz. En eski zamanlardan beri kullanılan kumaş ise şile beziydi, bu bezin popüleritesinin bitmediğiniz hala sık sık kullanıldığını görüyoruz.  Yazlık evlerde en çok perde olarak kullanılan bu şile bezlerini özellikle mutfak perdesi olarak görüyoruz. Içerisinde çok çeşitli modeller olan kaneviçe mutfak takımı örnekleri içinde dolaplar ve mutfak masaları için de işleme vardır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir