Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Evin yeni üyesi bebekler için emek emek hazırlanan odalar yaklaşık 4-5 sene içinde miladını doldurmuş oluyor. Özellikle okula başladıktan sonra artık odasını değiştirmek isteyen genç beyler için birbirinden güzel erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri hazırladık. Çocuklarınız ile birlikte kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi dilerseniz bir iç mimardan yardım alarak da bu oda dekorasyonlarını hazırlayabilirsiniz. Bu oda dekorasyonları, çocuklarınızın gençlik zamanına kadar değiştirmek istemeden severek kullanacakları dekorasyon fikirleridir. Zaman içerisinde minik ekleme ve çıkarmalar ile de kolaylıkla değişiklik yapabilirsiniz.

Yaratıcı çocuklar için yaratıcı dekorasyon fikirleri

Okula gitmeye başlayan çocukların hayal dünyası çok daha hızlı bir şekilde gelişmeye başlar. En çok zaman geçirdikleri yerlerden biri olan kendi odalarının da aynı şekilde hayal dünyalarını destekleyen tasarımlara sahip olması gerekir. Erkek çocuklar süper kahramanlara bayılır, kendilerini bazen söylemeseler de süper kahraman gibi görürler. Onların bu hayalini destekleyecek tablolar, çizgi film posterleri ile yapılan dekorasyon çocuklara ilham verecektir. Genç odası dekorasyon fikirleri içinde de olan bu tablo ve afiş düzenlemesi odaya renk katarken çocuklarınızın her sabah sevdiği kahramanlara bakarak mutlu uyanmasını sağlar.

En popüler çocuk odası temalarından, denizci odası

Çocuğunuzun odasını dekore ederken bir tema belirleyip tüm tekstil ve mobilyaları bu tema etrafında hazırlayabilirsiniz. Çocuk odaları için en çok tercih edilen temaların başında denizci odaları gelir. Mavi ve beyazın en güzel tonlarının sıklıkla kullanıldığı bu odalarda yataklar tekne şeklinde, etrafında ipleri vde can simitleri ile yer alır. Yatağın kenarından yukarı doğru uzanan ağlar, karyolaya tam bir gemi havası katar. Yerlerdeki halıya ve perdelere kadar aynı renk tonlarında döşeyebileceğiniz bu odayı çocuğunuz çok uzun zaman severek kullanacaktır.

Uygun fiyatlı çocuk odası dekorasyonları

Çocuk odası mobilya modelleri ve fiyatları marka ve kalitesine göre çeşitlilik gösterir. Ancak tüm mobilyalar içerisinde fiyatı en uygun olanlar masif ahşap mobilyalardır. Eğer ekonomik bir erkek çocuk odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız masif ahşap ağırlıklı mobilyalardan oluşan bir konsept oluşturabilirsiniz. Tıpkı kız çocuk odası dekorasyon fikirleri konusunda bahsettiğimiz gibi masif ahşaplı konseptleri duvar süslemeleri ile tamamlayabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir