Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Kız çocuklar, ailenin prensesleridir. Hem annesi hem de babası tarafından desteklenen bu düşüncenin odalarında da aynı şekilde devam etmesi gerekir. Yani kız çocuk odası dekorasyon fikirleri prenses odası temaları etrafında şekillenir. Çocuklarımıza okuduğumuz masalların hemen hemen hepsinde sırma saçlı, dünya güzeli prensesler var. Doğal olarak çocuklar da kendilerini bu prensesler yerine koyuyor. Nasıl erkek çocukların her biri birer süper kahramansa kız çocuklarının da her biri dünya güzeli prensesler. Tabiki çocuklar çok farklıdır. Tüm kız çocukları prenses olmak istemeyebilir, o zaman onların hayalinde ne varsa odaları da o şekilde olmalıdır.

Binbir gece masallarından fırlamışçasına, en süslü kız çocuk odaları

Çocuk odası dekorasyonları bazen tüm evin dekorasyonunundan hem çok daha zor hem de çok daha masraflı olabilir. Özellikle aksesuarlar ve ek mobilyalar bazen çok yüksek fiyatlar ile satılmaktadır. Kendini binbir gece masallarında gibi hissetmek isteyen genç hanımlar için cibinlikli kocaman karyolalar, her yerinden tüller ve kumaşlar geçen büyük yataklar en güzel seçimlerdir. Pembe gibi pastel tonların ön planda olduğu bu tasarımları kadife perdeler ile tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda böyle bir oda konseptinde klasik desenli duvar kağıtları ile minik bir kadife uzanma koltuğu olmazsa olmaz. Tüllerini ve kurdelelerini kaldırarak bir anda havasını değiştirebileceğiniz bu çocuk odası konsepti, kızların genç kızlık zamanlarında da hala kullanılabilir özellikte olacaktır.

Hem çocuk hem genç olanlara, değiştirilebilir dekorasyon fikirleri

Kız çocukları erkek çocuklarına göre odasını kardeşleri ile paylaşmaya daha açıktır. Böyle bir durumda eğer çocuklar arasında yaş farkı varsa dekorasyon fikirleri biraz daha farklı olmalıdır. Uzun dönem genç odası dekorasyon fikirleri bu tarz durumlar için daha doğru olabilir. Şöyle ki duvar kağıtları ve gardropların küçük olana göre çalışma masası ve yatakların büyük olana göre dekore edilmesi gibi çözümler bulunabilir. Ya da odayı tam ortadan ikiye bölmüş gibi düşünüp iki tarafa da tamamen farklı konseptler uygulanabilir.

Yaşları yakın çocuklar için ranzalı oda tasarımları

Ranzalı çocuk odası konsepti dar alanlar için tasarlanmış mükemmel çözümlerdir. Tıpkı erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri konusunda da bahsettiğimiz gibi ranzalı yataklar ile çocuklarınıza daha fazla oyun ve eğlence alanı kalır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir