Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Baby Shower Dekorasyon Fikirleri

 

Hamile bir anne için arkadaşları, akrabaları ve hatta eşleri de dahil olmak üzere herkes bir baby shower düzenleyebilir. Baby shower yurt dışında yapılan bir gelenektir ve son zamanlarda ülkemizde de popüler olmuştur. Baby shower dekorasyonu için yardıma ihtiyaç duyanların seveceği bir yazıyla geldik. Bu yazımızda baby shower düzenlemek için gerekli olan her şeyi yazacağız.

Baby Shower Nasıl Dekore Edilir?

Bir baby shower düzenlemeden önce tarihi, bütçeyi ve gelecek kişileri belirleyin. Bu adımları belirlemeniz dekorasyonun gerikalan kısmını kolaylaştıracaktır. Baby shower dekorasyonu içinde şunlar yer almalıdır:

 

·    Baby shower için bir tatlı büfesi oluşturmalısınız. Bu büfede kek, kurabiye, pasta vb. yiyecekler yer almaktadır. Büfeyi hazırlarken bebeğin cinsiyeti belirten renklerden kaçınınız. Yani pembe ve maviyi tek başına değil beraber kullanmanız daha iyi olacaktır.

·        Annenin adının yazdığı renkli bir afiş baby showerın vazgeçilmezidir.

·        Baby showerda her taraf parlak ve renkli olmalıdır.

·         Baby shower için misafirlere davetiye göndermeniz gerekmektedir. Bu davetiyede de çeşitli renk ve görseller kullanmaya dikkat ediniz.

·    Baby showerda mutlaka balonlar bulunmalıdır. Pembe ve mavi renkli balonlar özellikle tercih edilmektedir. Bir tane büyük ve siyah bir balon bulundurmanız gerekmektedir. Bu büyük siyah balonun içinde ise bebeğin cinsiyetini belirten renkli konfetiler bulunmaktadır. Örneğin; Bebek erkek ise anne siyah balonu patlattığı zaman yere mavi konfetiler düşecektir.

 

Baby showera misafir olacaksanız hediye almayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Bir baby shower için en önemli nokta annenin yalnız hissetmemesi ve babanın da ona eşlik etmesidir. Tatlı büfesindeki yiyecekleri hazırlarken gelecek misafirlerin alerjik durumlarını hesaba katmayı unutmayınız. Belirttiğimiz tüm baby shower dekorasyonu adımlarını uygularsanız mükemmel bir parti düzenlemiş olacaksınız.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir