Salon Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Burcunuza Göre Renk Seçimi

Burçlarımıza göre seçimler yaptığımızda ev dekorasyonu daha iyi sonuçların ortaya çıktığı doğrudur. İnsanların rahat etmesi ve evini benimsemeleri için dekorasyon çok önemlidir. Evde olduğunuz zaman içinizi açacak, kendinizi ait hissedeceğiniz bir evde olmak, dışarıda olduğunuz zamanlar ise bir an önce evinize dönmek isteyeceğiniz evinizi oluştururken en dikkat etmeniz gereken seçeceğiniz boyadır.

Birçok insan trendler neyse ona göre hareket edip boya seçimini yapıyor ya da bir anda heveslendiği boya rengini evinin duvarlarında kullanıyor. Genelde sadece anlık hevesle seçilen duvar boyası rengi o heves geçtikten sonra pişmanlıklara yol açıyor. Nasıl bir tarzınız olduğunu, hangi seçimlerle istediğiniz görüntüye ulaşabileceğinizi burçlarınız yardımıyla öğrenebilirsiniz.

Burçların renkleri vardır ve her burç kendi renklerini yansıtır. Burçların renklerine göre evinizi dekore ettiğiniz zaman, kendi tarzınızı tam yansıtacağınız için kesinlikle memnun kalacaksınız. Bu yazıda burçların renklerine göre nasıl ev dekorasyonu seçimleri yapacağınızı anlatacağım.

 

Oğlak Burcu Kahverengiyi Sever

Oğlak burcu kendi sınırlarını çizmeyi sevdiği için ve geleneklerine bağlı olduğu için ev dekorasyonlarında fazlaca renkten hoşlanmaz. Bu yüzden oğlak burcunun en sevdiği kahverengi rengi ile dekorasyon yapabilirsiniz.

Kova Burcu Menekşeyi Sever

Kova burcu sakinliği ve ferahlığı sevdiği için dilerseniz sadece bir vazo menekşe ile evinizi dekore edebilir veya menekşe rengi kanepe kullanarak evinize şıklık katabilirsiniz.

Balık Burcu Pembeyi Ve Mavisini Sever

Balık burçları pastel tonları çok sever. Ev dekorasyonunda pudra pembesi ile bebek mavisini bir arada kullanarak şıklık yaratabilirsiniz.

Koç Burcu Kırmızıyı Sever

Güçlü ve hareketli koç burçlarına, dekorasyon konusunda en çok yakışacak renk; güçlerini yansıtacak kırmızı tonlarıdır. Salonunuzu ya da odanızın duvarını kırmızı rengine boyayabilir, kırmızı led ışıklarla güçlü bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Kırmızı rengi ile birlikte altın sarısı tonları da kullanarak şıklığınıza şıklık katmış olursunuz.

Boğa Burcu Yeşil Ve Kahverengiyi Sever

Boğa burçları doğayı çok sever ve bu yüzden evinizin dekorunda kullanmanız gereken renkler yeşil ve kahverengi tonlarıdır. Salonunuzun ya da odanızın duvarını koyu yeşil renge boyayabilirsiniz. Koyu renkli boyanmış duvarlar oldukça şık bir görünüm sağlar. Eviniz aydınlık değil ise açık renk bir duvar boyası, ahşap mobilyalar ve bitkilerle şık bir dekorasyon yapabilirsiniz.

İkizler Burcu Turuncuyu Sever

İkizler burcununrengi turuncu rengidir. Dilerseniz duvarınızın yalnızca bir kısmını turuncu rengine boyayabilirsiniz. Perdelerinizi, fotoğraf çerçevelerinizi, kullandığınız vazoları turuncu renk seçebilirsiniz. Turuncu tonlarında bir kilim kullanmak da şıklığınıza şıklık katacaktır.

Yengeç Burcu Gri Ve Beyazı Sever

Yengeç burcu diğer burçların aksine çok canlı ve güçlü renkleri sevmez. Daha çok modern ve sade bir görünümden hoşlanan yengeç burçları en çok gri ve beyaz rengi sever. Gri renge boyanmış duvarlara beyaz çerçeveler ve mobilyalar çok yakışır. Metalik gri rengini dekorasyonlarda kullanabilir, şık bir ayna seçimiyle duvarlarınızın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aslan Burcu Altın Sarısı, Siyahı Ve Beyazı Sever

Aslan burçları ihtişamı ve şatafatı sever. Bu yüzden evinizde kullanacağınız mobilyalar, hatta mutfak aletleri altın sarısı veya siyah olmalıdır. Siyah renkte televizyon ünitesi kullanabilir, üzerini altın sarısı dekorasyon ürünleri ile süsleyebilirsiniz. Halı seçimi yaparken altın sarısı ve siyah tonlarını kullanabilirsiniz.

Başak Burcu Beyaz Ve Sütlü Kahverengiyi Sever

Başak burcu düzenli ve tertipli bir burç olduğu için dağınıklıktan ve eşya kalabalığından hoşlanmaz. Evinizi dekore ederken şık, sade bir beyaz kanepe kullanabilir, sütlü kahve tonlarında kırlentlerle dekore edebilirsiniz. Aynı şekilde ahşap ürünler de kullanarak şık bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Terazi Burcu Kobalt Mavi ve Griyi Sever

Terazi burcunun diğer her burçtan farklı bir görkem sevdası vardır. Bu görkemli zevklerini ev dekoru ederek kobalt mavi gibi güçlü bir renk ile gri kombinasyonunu kullanarak yapabilirsiniz. Koyu renkli kullanacağınız mobilyalar sizin tarzınızı çok iyi bir şekilde yansıtacaktır. Sade düz gri perdeler ve halı kullanarak göz yormasının önüne geçersiniz.

Akrep Burcu Bordoyu Sever

Akrep burcu güçlü renklerden oluşur. Genellikle kıyafetlerinizde siyahı tercih edersiniz fakat evinizi dekore ederken bordo rengini kullanmanız gerekir. İsterseniz duvarınızın sadece bir bölümünü bordo rengine boyayabilir, ya da sadece bir mobilyanızda bu rengi tercih edebilirsiniz.

Yay Burcu  Yeşil, Sarı Ve Mürdümü Sever

Yay burcu dobra ve abartıyı seven bir burç olduğu için ev dekorunda da zümrüt yeşili ve mürdüm gibi koyu renkler kullanmaktan çekinmez. Tarzınızı ve şıklığınızı birebir yansıtmak istiyorsanız evinizin mobilyalarını zümrüt yeşili ve mürdüm renklerinde seçebilir ve sarı gibi açık tonlarla da süsleyebilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir