Salon Dekorasyonu

En Şık Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı konusunda tasarım uzmanları, önümüzdeki yıl için en sıcak duvar kağıdı trendlerini ortaya koyuyor. Bu yıl duvar kağıdı, geleneksel çiçekler ve çağdaş geometriye kadar değişen temel trendlere sahip. Cesur desenler, sıcak renkler, 3D doku ve çim örtüsünün yanı sıra mantar, saman ve hasır duvar kağıtları gibi doğal esintili malzemeler en şık duvar kağıdı modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca, yeni olasılıkların sınırlarını zorlayan yeni baskı teknikleri ve yüzeyleri ile duvar kağıtları kağıttan tamamen uzaklaşarak işleri daha da heyecanlı hale getiriyor. Sadece kağıda baskı yapma günleri geride kaldı, artık mantarları, çim bezleri ve ipekleri hemen hemen her tasarımla kullanabilirsiniz.

 

Kaliteli Duvar Kağıtları

Son duvar kağıdı trendleri genel olarak pastoral manzaralardan esinlenerek, dış mekanın güzel renklerini evin içine getiriyorlar. Yeşiller, maviler ve nötrlerden oluşan sessiz paletleri, tüm odanın renk ilhamını ve dokularını sağlayabilir. Sürdürülebilirlik, doğal kaynaklarımızın sınırlılığına ilişkin artan bir farkındalığın ve dayanıklı, doğal ve dokunmuş malzemelerin desteklenmesi ile zihnimizin ön saflarında yer almaktadır. Bu nedenle, hasır, çimen, saman ve ipek gibi doğal malzemelerin de duvar kağıtlarına dönüşmesi şaşırtıcı değil. Sevmediğimiz herhangi bir hasırla nadiren karşılaşsak da bu ev aksesuarları duvar kaplaması olarak en son moda olmayı başarıyor.

 

Dekoratif Duvar Kağıtları

Duvarlar kağıtları olmadıkları bir şey gibi görünmek için yapıldığından, gözün hilesi olarak kabul edilir. Örneğin, duvarlar kiremitli görünebilir, ancak aslında akıllıca yeni bir duvar kağıdı ile kaplanmıştır.Vintage ihtişamına ve muhteşem iç mekanlara ilgi duyanlar ilkbahar renklerini taşıyan duvar kağıtlarını tercih ediyor. Bu yıl hepimiz kaosun ortasında güvenlik ve yapı arayışı içindeyiz. Hayatın her alanında düzen ve kontrol sistemlerini dayatma ihtiyacının artması, basitleştirilmiş, yapılandırılmış tasarım için popülerlikte bir artış gördü. Temel geometrik düzenlemelere atıfta bulunan iç mekanlar, ince kabartma ve tek renkli paletler, desen ve rutinde bulunan konforu yönlendirir. Bu düzen arayışından yola çıkanlar geometrik duvar kağıtlarına oldukça ilgi duyuyor ve duvar kağıtları ile dizilerdeki ev dekorasyonları benzeri dekorasyonlara gidilebiliyor. Duvar kaplamalarındaki en son trend, baskılı mantar ve boncuklu kağıtlardan duvarlardan çıkan 3 boyutlu geometrik tasarımlar da trendler arasında yerini alıyor. Bu kağıtlar duvara baştan çıkarıcı dokunma dokusu veya dokulu efektler vermektir. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir