Salon Dekorasyonu

En Modern Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvar dekorasyonları, herhangi bir ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri haline geldi. Eski zamanlarda basit el yapımı kilimler, örtüler ve hatta halılar ile döşenen duvarlar günümüzde bambaşka bir hal almaya başladı. Sevdiğiniz objeleri hala asabildiğiniz hatta farklı, eski retro objeleri asarak özel duvar dekorasyonları yapabildiğiniz bir gerçek. Ancak temelde duvar dekorasyonu denildiğinde akla gelen artık tam kapsamlı bir dekorasyondur. En modern duvar dekorasyonu fikirleri ve örneklerine baktığımızda dekoratif raflarla süslenmiş, duvar kağıtları ile desenlenmiş, farklı tasarım çıkartmalar ile tam anlamıyla baştan yaratılmış dekorasyonlar görüyoruz. Ayrıca size duvar dekorasyonunun en önemli özelliği hatta faydasından bahsetmek isteriz. Şöyle ki duvar dekorasyonu en şık evlerde bile çok kısa sürede evin bütün dekoratif havasını tek başına değiştirebilen bir ögedir. Oturma odanızın tasarımından daha doğrusu dekorasyonundan sıkıldınız mı, ama tüm mobilyaları değiştirecek, odanın duvarlarını renk renk kağıtlarla kaplayacak paranız yok mu? O zaman size harika bir çözüm yolu! Dört duvardan en uygun olanı seçin, mobilyalarınızın yerlerini değiştirin. Sonrasında bu seçtiğiniz duvarı baştan yaratın. Bütün ev dekorasyonunda düzenleme yapmak yerine bir duvar düzenlemesi yapmak herkes için çok daha kolay ve hesaplı olur.

Duvar dekorasyon örnekleri

Eğer bir iç mimar ya da tasarımcı ile çalışmayı planlamıyorsanız kesinlikle dekor planlaması yapmadan önce çeşitli örnekler incemelisiniz. Bu örneklerden hangileri sizin için uygun hangileri değil, nasıl tarz ve tasarımların odanıza yakışacağını düşünüyorsunuz ya da hangi odanız için dekorasyon planı yapıyorsunuz. Bu tarz soruların cevaplarını örnekleri inceleyerek bulabilirsiniz. Renk ve materyal seçimi konusunda örnek fotoğraflarını inceleyerek fikirler edinin.

Duvar dekorasyonu için pratik fikirler

Duvar dekorasyonunda dekoratif raf modellerini, tabloları, varaklı aynaları, çeşitli aksesuarları ve mumları kullanabilirsiniz. Eski dönemlerde çok kullanılan duvar içi raf tarzı dekorasyonlar da yeniden popüler olmaya başladı onlardan da tercih edebilirsiniz.  20 farklı salon duvar dekorasyonu yazımızda salon duvarları ile ilgili çeşitli bilgiler alabilirsiniz. Evin diğer kısımları için fikirler paylaşmaya devam edeceğiz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir