Genel Dekorasyon

Oda Bölme Yöntemleri İle Salon Dekorasyonları

Modern ev dekorasyonlarında kendine has bir tarz oluşturmak isteyen ev sahipleri oldukça farklı, oldukça sıradışı dekorasyon yöntemleri denemeye başladı. Kocaman salonlardan birbirinden farklı konseptlerde bir kaç oda bile çıkarılabilen bu yeni nesil dekorasyon modellerinde oda bölücü dediğimiz seperatörler oldukça önemli bir yer kaplıyor. Oda bölme yöntemleri ile salon dekorasyonları yapmak isteyenler öncelikle bu oda bölücüler hakkında detaylı bilgi almalıdır. Oda bölücüler nelerdir, nasıl kullanılır? Hangi tarz oda bölücüler hangi tarz odalarda kullanılabilir? Ev dekorasyonu doğru malzemeler temin edildiğince çok eğlenceli ve çok keyifli olsa da öncesinde iyice ve detaylıca araştırma gerektiren bir konudur. Yani malzemeleri tanımak, bu malzemeleri nasıl kullanacağınızı bilmek, hangi odada hangi malzemenin kullanımın rahat olacağını öğrenmeniz gerekir. Oda bölme yöntemlerini kocaman kullanışsız bir odayı ikiye bölerek iki adet daha kullanışlı odalar yapmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda zaten halihazırda çok büyük olmayan odaları süs amaçlı bölmek isteyebilirsiniz. Bir başka ihtimal ise bir odanın içerisinde birden farklı alan varsa bu alanların arasında bir ayrım oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Bir çok farklı ihtiyaca cevap verebilen bu oda bölme yöntemleri nelermiş gelin bakalım.

Oda bölme yöntemleri içerisinde en verimli olanı, kitaplıkla oda bölmek

Bir çok kitaplık oda bölme yöntemi ya da oda bölücü olarak kullanılabilse de aslında asıl yapılma amaçlarında bu yoktur. Yani tüm kitaplıklar bir duvara yaslanacakmış gibi planlanarak yapılır. Yeni nesil ev dekorasyonlarının olmazsa olmazlarından kitaplıklar ister yüksek ister alçak olsun, ister dik ister yamuk tarz bir tasarıma sahip olsun hepsi oda bölme yöntemi olarak kullanılabilir. Arka tarafı kapalı olmayan kitaplıklar her iki yanından da kitapların yerleştirilebildiği ergonomik kitaplık ve oda bölücü olarak dekorasyon stilllerinde yerlerini alır. En kullanışlı oda bölme yöntemleri yazımızdan farklı yöntemler hakkında bilgi alabileceğiniz gibi galeri kısmından çeşitli örnekleri de inceleyebilirsiniz. Bu dekorasyon mobilyalarını kullanmadan önce yapılabilecek en iyi iş farklı tasarımları ve örnekleri incelemektir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir