Diğer

En Güzel Nişan Hediyelikleri

Evlilik törenlerinin misafirler için en güzel tarafı birbirinden şık hediyelerdir. Düğün ve kına gecesinde verilen hediyeliklerin yanında nişanda da çok şık hediyeler verilir. Bu yılın en güzel nişan hediyeleri geçen yıla göre biraz daha farklıdır. Her sene düğün sezonunda farklı modeller ve tarzlar ön plana çıkar. Hediyelikler de bu tarzlara göre renk değiştirir. Her genç kız nişanında sevdiği renk tonlarının hakim olduğu hediyeler verse de bazı genel geçer renkler vardır. Pembe gibi lila gibi renkler, nişan hediyeliklerinde en çok tercih edilen renklerdir. Hem erkek hem de kız tarafından özellikle istenen bir renk yoksa beyaz ve krem tonları da tercih edilebilir. Romantizm ve aşk konulu nişan törenlerinde kırmızının ağırlıkta olduğunu söyleyebiliriz.

Orjinal nişan hediyeleri

Nişana gelen erkek tarafı ve damadın arkadaşlarına farklı hediyeler, kız tarafı ve kızın arkadaşlarına farklı hediyeler verebilirsiniz. Ayrıca iki farklı hediye tarzı belirleyip isteyenin istediğini seçebilmesini de sağlayabilirsiniz. Trend nişan hediyelikleri denince akla gelen ilk hediye kokulu taşlardır. Dilediğiniz şekil ve renkte hazırlanabilen bu kokulu taşların kokusunu da siz seçebilirsiniz. Buzdolabı gibi zeminlere yapışabilmesi için alt kısmına mıknatıs da yerleştirilebilen bu nişan hediyeliği hemen hemen herkes tarafından sevilecektir. Üzerine tarih ve gelin damadın ismi ile nişanı yazan minik bir kağıt yapıştırdınız mı, nişanı hatırlatacak harika bir hediye olacaktır.

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım diyenlere geleneksel nişan şekeri

Nişan hediyeliği olarak eski zamanlardaki gibi şeker verme geleneğini devam ettirebilirsiniz. Herkesin en sevdiği beyaz badem şekerlerini bir kaç farklı çikolata ile şık bir şekilde sarıp kurdele ile bağlayabilirsiniz. Bu hediyeliği kendiniz evde malzemeleri alarak hazırlayabilirsiniz. Isterseniz hazır olarak nikah nişan şekeri satan mazağalardan temin edebilirsiniz.

Kokulu hediyeler

Lavanta, yasemin ve benzeri kokuları herkes sever. Nişan hediyelikleri olarak minik şişelere doldurulmuş bu kokulardan herhangi birini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Bu şişelerin içerisinde sıvı olarak satılan bu kokulardan lavantayı tane olarak da alabilirsiniz. Düğün şekeri yerine tüllere sarılmış süslü lavanta geleneğini siz nişana taşıyabilirsiniz. Bu şişelerin üzerine mıknatıs yerleştirildiğinde magnet olarak da kullanılabilirler.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir