Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası İçin Kendin Yap Fikirleri

İlham veren dokunuşlarla çocuklarınızın odalarını sihirli alanlara dönüştürebilirsiniz. Hayal dünyalarını geliştiren bu tasarımları yaparken onlardan da yardım alabilir hatta onların yaratıcılıklarını da ön plana çıkarabilirsiniz. Dekorasyon yaparken aynı zamanda eğlenmeniz ve çocuklarınız ile birlikte bir ürün ortaya çıkarmanın keyfine varmanız için kendin yap fikirleri mükemmeldir. Biz de bunun için en güzel çocuk odası için kendin yap fikirleri ve projelerini bir araya getirdik. Kimini tam yapılış açıklamaları ile kimini görselleri ile sizlere açıklamaya çalıştık. Evdeki fazla malzemeler ile yapabileceğiniz bu dekoratif ürünleri dilerseniz hobi marketlerinden alacağınız orijinal malzemeler ile de yapabilirsiniz.

Süper kahramanlardan ilham alan dekorasyonlar

Çocukların özellikle de gelişim döneminde hem kız hem erkek çocuklarının en sevdikleri karakterler süper kahramanlardır. Bu çok aşırı güçlü, dürüst kahramanlar çocukların hayal dünyalarında geniş bir yere sahiptir. Evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri ile çocuklarınız için bu kahramanların posterleri ile süslenmiş harika hediyeler hazırlayabilirsiniz. Örneğin konserve kutularından süslü kalemlikler, kız çocukları için toka ve takı kutusu hazırlayabilirsiniz. Dar ve uzun konserve kutularını alın. Içi boşaldıktan sonra güzelce yıkayıp kurulayın. Kutunun büyüklüğüne uygun bir süper kahraman baskılı kalın balon alın ya da evde varsa sındırıp onu kullanabilirsiniz. Isterseniz balonun uç kısmını keserek isterseniz kesmeden balonu kutunun üzerine geçirin. Balon kalın olursa yırtılmadan tamamen kutunun şeklini alacaktır. Böylece kullanılmayan malzemeler ile çocuklarınızın çok beğeneceği kendin yap ürünleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Pamuk pamuk çocuk odaları

Pamuk her evde olan bir malzemedir. Ayrıca ucuz ve kolay ulaşılabilir olduğu için de atık malzeme değerlendirmede ya da evde oyuncaklar yapmada en çok tercih edilen malzemelerden bir tanesidir. Burnu delinmiş ya da tabanı incelmiş çoraplarınızı içini pamukla doldurarak çok sevimli solucan oyuncaklar yapabilirsiniz. Ayrıca bu oyuncaklara kullanılmayan düğmelerden göz ve ağız yaparak bunları süsleyebilirsiniz de. Duvara kocaman içi boş bir bulut çizip içini pamuklarla doldurabilirsiniz. Duvara pamukları yapıştırıp atına da renkli kağıtlardan yaptığınız yaprakları yapıştırın. Mükemmel bir görünüm elde edeceksiniz.

Tuvalet kağıdı ruloları hayata dönüyor

Boş tuvalet kağıdı rulolarını çocuklarınız ile birlikte boyayın. Alt kısmını karton ile kapatıp renk renk kalem kutuları olarak kullanın. Çocuk odası için farklı dekorasyon fikirleri konusunda çocuk odası dekorasyonu için 20 kendin yap fikri yazımızdan ilham alabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir