Ev Dekorasyon Fikirleri

Doğru Bir Dekorasyon İçin Püf Noktaları

Bugün sizlere öyle püf noktaları vereceğiz ki bir daha unutmayacak ve her kararsız kaldığınız da, neyi nasıl yapmanız gerektiğini bilemediğinizde hep aklınıza gelecek.

Şu renk şu renkle uyumlu, şu mobilya burada olmalıdan daha fazlası. Daha önce kimseden duymadığınız püf noktaları.

Öncelikle sizlerden düşünmenizi istiyoruz. Hayatınızda hiç doğa da uyumsuz yada çirkin bir görüntüye tanık oldunuz mu ???? Eğer insanların tahribatı olmadıysa asla…..

Evet püf noktamızın temeli bu işte doğayı örnek almak. Şüphesiz ki her şey kusursuz bir düzenle, eşsiz bir güzellikle, mükemmel renk uyumuyla yaratılmış. Bu yüzden biz de ev dekorasyonunda doğayı örnek alıyoruz.

1. Püf Noktası: Doğayı incelediğimizde yerden yukarıya çıkarıldıkça kullanılan renk tonu açılır. Örneğin toprak kahverengi, dağlar gri, gök yüzü açık mavi gibi. Demek ki evimizde de bu yöntemi kullanmamız gerekiyor.

Ev zeminde koyu renk , duvarlarda daha açık renk, tavanda ise daha da açık renk kullanıyoruz.

2. Püf Noktası: Hangi renk hangi renkle uyumlu kararsız mı kaldınız? Hemen çiçeklere, renkli kuşlara bakın. Bugüne kadar hiç çirkin, uyumsuz renklerde bir çiçek gördünüz mü!!!!!!!!

3. Püf Noktası: Manzaraları incelediğinizde çok fazla rengi bir arada görmezsiniz değil mi? Sadece bir biriyle uyumlu bir iki renk ve canlı renkler hep vurgulayıcı ya da tamamlayıcı görevde. Ana renkler hep soft renkler. Siz de dekorasyonda canlı renkleri dikkatli ve doğru dozda kullanmalısınız.

4. Püf noktası: Ufuk çizgisi dediğimiz noktada gözlerimiz düzlükten başka pek bir şey göremez. Evlerimizin ufuk çizgisi de pencereler ve duvarlarımızdır. Bu nedenle eşyalarınızı duvarlara ve pencerelere sıfır bir şekilde yaklaştırmayın, ara da boşluk olsun.

5. Püf Noktası: Hangi manzaraya bakarsanız bakın Her şey bir birleriyle uyumludur. O nedenle odanızın içerisinde ki eşyalarınız da bir biriyle uyumlu aynı tarzda mobilyalar olmalı.

6. Püf Noktası: Doğa da ağaları ve ya dağları mobilyalarınız, çiçekleri, meyveleri aksesuarlarınız olarak düşünün. Ağaçlar , dağlar daha fazla meyve, çiçekler daha azdır. Sizlerde aksesuar kullanımı abartmadan, az sayıda kullanmaya özen gösteriniz.

7. Püf Noktası: Dünyayı gündüzleri güneş aydınlatır. Bırakın evleriniz de güneşle parlasın en güzel ışık doğal ışıktır. Bu  nedenle ince perdeler kullanın.

Akşamları ise ay ve yıldızların ışığıyla aydınlanır. Ay bizim temel aydınlatma ürünümüz olduğunu düşünürsek (avize gibi) , spotlar, aplikler,lambaderler gibi yardımcı aydınlatma ürünleri de yıldızlar oluyorlar. Yani anlatmak istediğimiz bir oda da bir tane temel aydınlatma ürünü kullanın ve ışığı, spotlar, lambaderler gibi yardımcı ürünlerle güçlendirin.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir