Ev Tekstili

Bu Yılın En Çok Satan Perde Modelleri

Ev dekorasyonu ve ev tekstili denilince akla ilk olarak perde geliyor. Evin gelinliği olarak da kabul edilen perde değişimi kadınların dekorasyon planlarının başında geliyor.

Bu Yılın En Çok Satan Modelleri

Baharla birlikte düğün sezonunun başlaması ev dekorasyonu pazarını da hareketlendirdi. Evini yenilemek veya yeni bir yuva kurmak isteyenlerin ilk yaptıkları işlem yeni perde modelleri incelemek oluyor.

Çok küçük dokunuşlarla evinizin havasını değiştirecek birçok perde modeli piyasaya sunuldu. bu yılın perde modellerinin tanıtıldığı tekstil fuarlarında tanıtımı yapılan tül perde modelleri arasında en çok satın alınanları sizler için inceledik.

“File perde modelleri” standart perdelerden sıkılanlar için bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle beyaz renkli olan bu modeller müşteri tercihine göre farklı renklerde de sunuluyor.

“Desenli perde modelleri” beyaz ağırlıklı ancak modern desenler taşıyor.

Tüm camı kapatan “boydan perdeler” bu yıl da müşterilerin ilgisini çekiyor.

Renkli perdeler bu yıl birbirini tamamlayan farklı renklerdeki perdelerden oluşuyor.

Ağır dökümlü Fransız perde modelleri de bu yıl ilgi çeken modeller arasında yerini alıyor. Zengin dekorasyona sahip salonlar ve toplantı salonlarında karşımıza çıkan Fransız perde modelleri bulunduğu ortama ihtişam katıyor. Fransız perdeler bu yıl genellikle kırmızı, bordo ve krem sarısı renkleri ile ev dekorasyonunu tamamlıyor.

Eviniz İçin En Uygun Model Hangisi?

Perde mobilyanın dekorasyonunu tamamlayan bir unsurdur. Bu nedenle perdelerin mobilya ile uyumlu olması ve odanın tarzını yansıtması gerekiyor. Klasik mobilyalarla döşenmiş bir odanın perdesi de buna uygun kumaş ve desenlerle bezenmiş olmalıdır. Spor tarzdaki bir oda için ise panel perdeler uygun olacaktır.

Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da koltuk takımı ile birebir aynı renkte değil, bu takımın içerisindeki renklerden biriyle kombin olmasıdır.

Duvarla aynı renkte perde kullanmak odayı daha geniş gösterecektir. Yere kadar uzanan camlarda büyük ve boydan perdeler, daha küçük camı olan odalarda ise küçük ve kısa perdeler kullanılmalıdır.

Perdenin kullanılacağı odanın salon, yatak odası veya çocuk odası olması da perde modelini etkileyecektir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir