Genel Dekorasyon

Evim Şahane Nedir, Başvuru Koşulları Nelerdir?

Kanal D’nin sevilen dekorasyon programı Evim Şahane izleyicilerin isteklerini değerlendirerek evlerini dekore eden bir programdır. D Productions adına yapımcısı Bülent Kaan tarafından hazırlanan program ilk bölümü 2012 yılında yayımlanmıştır.

Türkiye’de ev dekorasyonu konusunda yeni bir akım başlatan program izleyicilerden gelen yoğun ilgi nedeniyle uzun sürelerden beri ekranların en çok izlenen programları arasında yer almıştır.

Hafta içi her gün yayımlanan program kapsamında evinizin her biri odası baştan yaratılıyor.

Programa müracaat etmek isteyenler Kanal D’nin internet sitesindeki formu doldurması yeterli. Evim şahane formu nasıl doldurulur başlıklı internet adresindeki formun doldurulmasıyla adayların başvuruları dikkate alınmaya başlıyor. Başvuru için herhangi bir özel koşul gerekmezken, başvuru esnasında belirttiğiniz özellikleriniz programa katılım durumunuzu belirliyor.

İzleyicilerin başlarından geçen trajik olaylar, hayalleri ve umutları dikkate alınarak ev dekorasyonu tamamlanıyor.

Programının sunucusu mimar Selim YUHAY, Kanal D için 2012-2015 yılları arasında “Evim Şahane” programını sunduktan sonra program 2015 yılından yayımdan kalktı. Ancak mimar Selim YUHAY, TV8 ile anlaşma yaparak aynı formattaki programı yeni kanalında Güle Güle Oturun adıyla Eylül 2016’dan itibaren yayınlamaya başladı. Daha sonra ise program Teve 2 kanalına geçti.

Büyük alışveriş merkezlerinde ev dekorasyonu ile ilgili bölümlere olan ilgi programın ratinglerine de yansıdı. Program sayesinde birçok izleyici kendi evlerindeki sorunları basit yöntemlerle ve ekonomik olarak nasıl çözebileceğini öğretti. Program genel dekorasyon konusunda izleyicinin ilgisini çekti ve alışveriş alışkanlıklarının değişmesine katkı sağladı.

Dekorasyon programı olmasının yanı sıra evi dekore edilen aileye yardım etmiş olmasıyla da program izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Evim Şahane Ücret İstiyor Mu?

Evim Şahane ücret konusunda çok tartışılan bir program olmakla birlikte aslında Evim Şahane programına katılmak veya başvuru yapmak için herhangi bir ücret ödenmiyor.

Ancak Kanal D tarafından 2015 yılında yapılan bir açıklamada; bazı dolandırıcıların programın adını kullanarak insanlardan ücret istediği, Türk Ceza Kanunu açısından suç teşkil eden bu eylemlerde bulunan kişiler hakkında işlem yapılacağı, izleyicilerin de bu tip olaylarla karşılaşmaları halinde ihbar etmeleri istenmiştir.

Evim Şahane Hangi İllerde Program Yaptı?

Program İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerin yanı sıra Türkiye’nin her köşesinden gelecek başvuruları kabul ediyor.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir