Banyo Dekorasyon

Modern Banyo Dekorasyon Fikirleri

Ferah ve düzenli görünümünde banyolara sahip olmak için modern tarz en doğrusu olacaktır. Basit ve yalın uygulamalarla modern bir banyo dekorasyonu görünümüne sahip olabilirsiniz.

1. Vitrifiye Tasarımları

Öncelikle işe vitrifiye seçimi ile başlayıp diğer seçimlerinizi buna göre şekillendirmelisiniz, günümüzde çok çeşit ve kalitede modern tasarımlara sahip vitrifiyeleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

2. Renkler

Modern bir banyonuz olsun istiyorsanız fazla renk kullanmaktan kaçınmalısınız, renk paletinizde maksimum bir rengin iki tonunu ya da iki renk kullanmaya özen gösterin.

3. Küvet

Küvet modern banyo tasarımınızın belki de en kilit parçası, seçeceğiniz modern kesimlere sahip bir küvet ile banyonuzun tüm havasını bir anda değiştirebileceğinizi unutmamalısınız. Tercihinizi sade tasarımlardan yana kullanın fazla kavisli modellerden de uzak durun.

4. Fayans

Seçeceğiniz doğal taşlar ya da yalın ve minimalist stildeki karo ve fayans seçenekleri ile modern banyo dekorasyonunuz gücüne güç katacaktır. Modern banyo dekorasyon fayans seçimleriniz hiç kuşkusuz banyo dekore etmedeki en önemli unsurlardan biridir.

5. Aydınlatma

Sarkıt lambalar, aplikler, florasan lambalar ile modern bir banyo havası yakalayabilirsiniz.

6. Aksesuar

Diğer pek çok şeyde olduğu gibi modern bir banyo dekorasyon süsleme için aksesuarı az ama öz kullanmalısınız. Minik vazolar, taze çiçekler ya da küçük mumlar ile istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.

7. Ayna

Unutmayın ayna seçimi ile banyonuzu olduğundan daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz, fazla abartıya kaçmadan ama iddiasız da olmadan seçeceğiniz tasarımlar ile modern bir banyoya ulaşmış olacaksınız.

8. Duvarlar

Artık duvarlar için tek seçeneğimiz fayanslar değil ahşap, beton ve hatta krım kaplamalar modern banyo dekorasyonu için vazgeçilmeziniz olabilir.

9. Havlular

Havlular küçük dokunuşlar ile havayı bir anda değiştirmeniz sağlayacak ekonomik dekorasyon seçenekleridir, kesinlikle üzerinde iyi düşünülmeli ve mümkünse duvar renkleri göz önüne alınarak seçilmelidir, yine sade desenlerden ve natürel dokulardan uzaklaşmamak en iyisi…

10. Dolaplar

Banyo dolapları işlevsellik bakımından sizi banyonuzdan soğutabilir de tam tersi içinizi de ısıtabilir, bu sebepledir ki çok iyi seçilmelidir. Gizli ve gömülü bölmeler hem size ferah alan sağlayacak hem de minimalist görüntüsüyle modern banyo dekorasyonunuzu bozmayacak.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir