Ev Tekstili

Dekorasyonla Uyumlu 20 Petek Örtüsü Modeli

Modern zamanların yeni yapılan evlerinde ısıtma sistemleri yerden ya da duvarlardan, tavandan ısıtmalı olarak planlanıyor. Daha çok büyük rezidans tarzı binalarda kullanılan bu ısıtma sistemleri  daha küçük binalarda henüz kullanılmıyor. Bu tarz binalarda da klasik kalorifer petekleri kullanılmaya devam ediyor. Hangi odada olursa olsun, evi daha şık göstermek kalorifer peteklerini daha kullanışlı hale getirmek için de petek örtüsü modelleri devreye giriyor. Bu yazımızda sizler için petek örtüsü modellerinin bir çok farklı çeşidini ve kullanım şekillerini bir araya getirdik.

Kalorifer örtüsü nedir?

Kalorifer örtüsü ya da diğer bir tabir ile kalorifer peteği kaplama modelleri, kaloriferlerin üzerine örtülen ya da geçirilen dekoratif ürünlerdir. Bu ürünler özellikle geniş, büyük eski kalorifer peteklerini kapatmak için kullanılmaktaydı. Küçük alanlarda fazladan boşluk yaratmak için de oldukça elverişli bir konsepti olan bu örtüleri kitaplık, raf ya da dolap yapmak için de kullanabilirsiniz. Ahşap malzemelerden, kalın karton ya da yanmaz kaliteli plastik malzemelerden bunları yapabilirsiniz.

En kullanışlı kalorifer örtüsü modelleri hangileridir?

Odanız çoğunlukla beyaz renk ve tonları ile dekore edilmişse beyaz, diğer doğal tonlar ile dekore edilmişse kahverengi, daha renkli bir ortam istiyorsanız renk renk bir malzemeden yapılmış kalorifer örtüsünü tercih edebilirsiniz. Ahşap, mika, masif ahşap malzemeler genelde en kullanışlı olanlarıdır. Galerimizdeki kalorifer petek örtüsü modellerini inceleyerek çeşitli tasarımlar hakkında fikir edinebilirsiniz.

Örgü ve kumaş kalorifer örtüsü modelleri

Yukarıda saymış olduğumuz kalorifer örtüleri genelde kaplama olarak kabul edilir. Aynı zamanda yaz kış kullanılabilen el yapımı örgü ya da kumaş kalorifer örtüsü modelleri de vardır. Galerimizde bu tarz örgü modellerinden  de örnekler görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir