Salon Dekorasyonu

Birbirinden Harika Oturma Odası Mobilya Dekor Önerileri ve Örnekleri

Birbirinden harika oturma odası mobilya dekor örnekleri ile karşınızdayız. Oturma odası günlük hayatımızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz yaşam alanıdır. Oturma odası dekorasyonu her ne kadar zorlu olsa da bu harika dekor önerileri ile bunu kolaylaştırabilirsiniz.

İşte Birbirinden Harika Oturma Odası Mobilya Dekor Örnekleri

1- Oturma Odası Mobilya Seçiminde Özel Dekor Seçenekleri

Oturma odası alanı ne kadar büyük ise mobilya seçmek o kadar basit ve kolay olacaktır. Örneğin Chester Koltuklar büyük evlere en çok yakışan koltuk modelleridir.

Farklı dönemlere ait mobilya seçimi ile oturma odası dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz.

2- Oturma Odası Dekorasyonunda Yemek Masası Kullanımı

Yemek masaları büyük oturma odalarında hem kolaylık sağlayacak hem de oturma odası dekorasyonunuza hareket katacaktır.

Spor tarzda dekor edilen oturma odası dekorasyonunda yemek masası ortada kullanılmış, gri mobilya seçimi yerinde bir tercih olmuş.

3- Oturma Odası Dekorasyonunda Büyük Televizyon Kullanımı

Oturma odası büyük evlerde televizyon tercihleriniz oturma odası ölçüleri ile orantılı olmalıdır. Hem mobilya görüntüsü olarak hem de kullanım rahatlığı olarak önemli bir ayrıntıdır.

Oturma odası dekorasyonunda gizli dolap içine yerleştirilmiş televizyon kullanım örneği. 

4- Oturma Odası Duvarları için Özel Tasarımlar

Küçük oturma odası olan evlerde duvarları fazla doldurmamak en önemli kriterlerden biridir. Büyük oturma odası olan evlerde ise bu durumun tam tersi tavsiye edilir, duvarlarınızı zevkinize göre şekillendirip mobilya ile döşeyebilirsiniz.

5- Oturma Odası Dekorasyonunda L Koltuk Kullanımı

L koltuk mobilya seçimi belki de en çok büyük oturma odası olan evler için uygundur. Oturma odalarınızı daha düzenli ve ferah göstermenin en güzel yollarından biri de budur.

L koltuk mobilya seçimi ile oturma odası dekorasyonunuzu baştan yaratabilirsiniz.

6- Oturma Odası Tasarımında Renkli Dekor Fikirleri

Renkli mobilya ve aksesuarlar ile oturma odası dekorasyonunuzu eğlenceli hale getirebilirsiniz. Oturma odanız geniş ise denemeye değer. Küçük oturma odası olan evlerde de renkli dekorlar kullanılabilir, fakat renkler çok baskın olmamalıdır ve açık renkler tercih edilmelidir.

Farklı çizgileri yansıtan renkli mobilya tasarımları ile dekor edilmiş şık bir oturma odası dekorasyon örneği.

7- Oturma Odası Dekorasyonunda Halı Seçimi

Eğer oturma odanız yeterince geniş ise oturma odası alanına uygun büyük halılar tercih etmelisiniz. Halı kullanmayarak daha ferah bir görüntü de elde edebilirsiniz, fakat küçük halı kullanmamanızı tavsiye ederiz. Halılar mobilya yerleşimi ile orantılı olmalı ve mobilya ile halılar arasında belli bir alan bırakmalısınız.

Boydan boya halılar da büyük oturma odası dekorasyonu için uygun bir tercihtir.

8- Oturma Odası Dekorasyonunda Orta Sehpa ve Puf Tercihi

Oturma odası dekorasyonunda orta sehpa ve puf kullanmak orta alana ayrı bir şıklık katacaktır.

Büyük mermer sehpa ile oturma odası dekorasyonuna farklı bir boyut kazandırılmıştır. Sehpanın olmadığını düşündüğünüzde oturma odası dekorasyonu eksik olacaktır.

 

Diğer Oturma Odası Mobilya Dekor Örnekleri

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir