Oturma Odası Dekorasyonu

Beyaz Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Oturma odaları hatta günümüzdeki söylemi ile salonlar, evimizin temsilcisi olma vitrini gibi görünme görevini üstlenirler. Bu denli ön planda olan odalarımızın dekorasyonu da tam olarak bizim istediğimiz gibi mükemmel olmalıdır. Yatak odalarında veya banyo gibi özel alanlarda olup da oturma odasında olmayan bazı detaylar vardır. Biz oturma odası ile salon dekorasyonlarında şıklığı, estetiği konforun önünde tutarız. Kullanımı kolay olmasa bile beyaz renk takımlar oturma odalarımızın baş köşesinde yer alabiliyor. Beyaz, saflığın temizliğin aydınlığın temsilcisidir. Özellikle yaz aylarında beyaz odaklı ev dekorasyonları sık sık tercih edilir. Beyaz oturma odası dekorasyon örnekleri genellikle yazlık ev dekorasyonlarında tercih edilse de normal ev dekorasyonlarında da örneklerini görmek mümkün.

Iç mimarlar mobilyaların fiziksel etkisi dışında aynı zamanda renklerin kontrast etkilerini kullanmaya çalışırlar. Bazı renkler birbirine oldukça uyumlu iken bazı renkler kontrastı bozar. Hem dinamik hem de ilgi çekici yaşam alanları oluşturmak için renklerin etkilerini iyi kullanmak gerekir. Beyaz renk bile tek başına bir çok tonunu içinde barındıran bir renktir. Böyle doğal renk tonları benzer tonlarla kolaylıkla bir araya getirilebilir. Ayrıca unutmamak gerekir ki beyaz oturma odası dekorasyonu denildiğinde her şey beyaz, oda bembeyaz anlamına gelmez. Psikoterapi odası kıvamında parıl parıl bir ortam herkeste boğulma hissi yaratır. Birbirine uyumlu renk tonlarının bir araya gelerek şık bir kontrast oluşturduğu dekorasyonlar hem kullanışlı hem de huzur vericidir.

Sofistike bir görünüm oluşturmak isteyenler için beyaz tonları ile birlikte mükemmel bir renktir. Haki yeşil, hardal sarısı, açık kahverengi de en uyumlu olduğu renklerdir. Beyaz bir oturma odası takımını haki renginde kırlentler ile, kahverengi tonlarında aksesuarlar ile harika bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi tek renk oda dekorasyonu doğal olmayacaktır. Odanın geneline hakim olan renk tonlarını tamamlayan bir aksesuar odayı çok daha şık bir hale getirecektir. Sevdikleriniz ile en huzurlu zamanı geçirebilmeniz için kendinize huzur dolu, sakin ve iyi aydınlatılmış ortamlar yaratmanız gerekir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir