Mutfak Dekorasyonu

Gri Beyaz Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Sade bir zarafet arayan, mutfaklarında doğal ışığın yansımasını en iyi şekilde kullanmak isteyenler için harika bir mutfak dekorasyonu örneği, gri beyaz mutfaklar. Gri renk tonlarının aklınıza gelebilecek tüm çeşitlerinin kulanıldığı beyazın saflığından, parlaklığından ve şıklığından faydalanan bu dekortif tarzı istediğiniz tüm tema ile birleştirebilirsiniz. Gri beyaz mutfak dekorasyonu örnekleri size zamansız bir şıklık sunar. Tüm zamanlara hitap eden bu tasarımların modasının geçmesi gibi bir durum yoktur. Mutfak dekorasyonu diğer oda dekorasyonlarına göre biraz daha dikkat edilmesi gereken bir dekorasyondur bunun sebebi de çok pahalı ve zahmetli olmasıdır. Yani salondaki takımlarınızı, yemek masanızı veya halılarınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Yatak odasında yatağı değiştirip duvarların rengine de bir el attınız mı her şey yeni gibi olur. Ancak mutfak dekorasyonlarında durum daha farklı. Mutfak dolaplarını ve tezgahı değiştirmek öyle kolay bir iş değil. Aynı şekilde ekonomik harcamaları ve kurulum işlemleri de oldukça farklıdır. Mutfak dekorasyonu oluşturulduğunda bu dekorasyonun uzun yıllar kullanılacağını düşünmek gerekir. Tercih edilen renklerin kısa süre içerisinde modasının geçmemesi, demode olmaması gerekir. Aynı şekilde kullanılan mutfak dolaplarının da hemen demode olmayacak tasarımlardan tercih edilmesi gerekir.

Genel dekorasyonda birbirine uyumlu renkler tercih edilir. Eğer farklı sıcaklıkları varsa da bu renklerin birbirini tamamlaması ve kontrast ile uyumlamasına dikkat edilir. Bir de ton olarak birbirine yakın tarz olarak uzak ancak çok uyumlu renkler vardır. Bu renklerin başında da gri ve beyaz gelir. Gri ve beyaz renk tonları bir arada her tonda kullanılabilen parlak ve modern renklerdir. En çok tercih edildiği alanlar mutfak dekorasyonları ile oturma odası dekorasyonlarıdır. Ister koyu gri tonlarının beyaz ile aydınlatıldığı tasarımları, isterseniz de birbirine yakınmış gibi görünen bu iki renk tonunu açık hali ile kullanabilirsiniz. Doğal ışığın en iyi yansıtılcılarından olan beyazın klasik ve sıkıcı havasını daha havalı hale getiren griyi hiç çekinmeden mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Modern mutfak dekorasyonları için kullanılan akseuarların büyük bir kısmında gri renk tonlarının tercih edildiğini de unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir