Oturma Odası Dekorasyonu

Göz Alıcı 20 Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonunda uyumlu ve göz yormayan bir tarz belirlemek gerekir. Tamamen kişisel tercihler doğrultusunda hazırlanan dekorasyon fikirlerinde yenilikçi olmak, modern zamanların yansımalarını görmek isteyen herkesin açık fikirli olması gerekecektir. Bazı renk tonları bir dönemin trendi olurken bazı renk tonları her döneme hitap eden daha çok zamansız renkler olarak tanımladığımız tonlardır. Bunların yanında bir de trendler doğrultusunda popüler olarak renk tonları vardır. Bu renkleri kabul etmek pek kolay değildir. Özellikle klasik tarzı seven gelenekselden vazgeçemeyenler için marjinal renk tonları radikal değişimler demek olur. Biz bu içeriğimizde sizlere göz alıcı 20 oturma odası dekorasyonu örneği hazırlarken değişime hazır olanlara, değişime hazır olan ancak emin olamayanlara ve değişimden uzak kalmak isteyenlere yönelik farklı tarzlarda örnekler aldık. Ben farklı ve modern bir evim olsun istiyorum ama nasıl yapacağımı, nereden başlayacağımı bilmiyorum diyenlere mükemmel öneriler sunacağız.

Yeni nesil ev dekorasyonu renkleri

Gri, turkuaz, hardal sarısı, lacivert tonları bir de kiremit rengi. Bu renk tonları evimizde hemen hemen her detayda karşımıza çıkmaya başlayalı neredeyse beş  sene kadar oldu. Gri renk tonu ara bir renk olup soğuk ve mesafeli gibi dursa da diğer güçlü renklerle kombinlemesi en kolay renktir. Beyaz gibi saf ve düz bir renk ile de lacivert gibi koyu ve güçlü bir renk ile de rahatlıkla komnbin edilebilir. Göz alıcı yeni nesil ev dekorasyonlarının baş renklerinden biri olan bu tonu odalarınızda aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. En havalı mutfakların mutfak dolaplarında bile tercih edilen griyi benimsemek biraz zaman alsa da alıştıktan sonra çok seveceksiniz. Ayrıca lacivert, siyah, koyu turkuaz tonları kontrastını iyi tamamlayan yani biraz açan renklerle mükemmel bir uyum içinde olur.

Bitkileri odalarınızın baş köşelerine koyun

Bir odanın renk tonlarını, havasını, tarzını belirleyen en önemli dekoratif malzemelerden bir tanesi de bitkilerdir. Çiçeklerin bakımı zordur, suyu ışığı gübresi derken soldurabilir sonrasında üzülebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz çiçeğin rengi ile tarzının da genel dekorasyona uyum sağlaması gerekir. Ancak asla vazgeçilmez detaylardan bir tanesidir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir