Banyo Dekorasyon

Banyonuzu Yenilerken Düşünmeniz Gerekenler

Banyonuzu Yenilerken Düşünmeniz Gerekenler listemiz ile tam istediğiniz gibi modern ve şık alanlar oluşturabilirsiniz. Evlerde genellikle geri planda kaldığı düşünülen banyolar kendinizi dinleyeceğiniz ve rahatlayacağınız en özel alanlardan biridir. Bunun için dekorasyonuna çok dikkat etmelisiniz. Eğer sizler de banyonuzu yenilemeyi düşünüyor ancak nasıl dekore edeceğinizi bilemiyorsanız doğru yerdesiniz. 

Banyonuzu Yenilerken Düşünmeniz Gerekenler

Banyo dekorasyonu konusunda dikkat etmeniz gereken pek çok detay bulunmaktadır. Banyo için kullanılacak olan ana renk, aksesuarlar, yardımcı dolaplar, raflar, kullanılacak olan lavabo ve batarya modelleri gibi pek çok farklı detayı bir arada düşünmeniz gerekmektedir. Banyo dekorasyonunu yapmadan önce ferah ve modern bir tasarım oluşturmaya dikkat etmelisiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İhtiyaçlarınızı Belirleyin

 

Banyonuzu yenilerken düşünmeniz gereken ilk konu sizlerin ihtiyaçları ve gereksinimleri olmalıdır. Banyonuzu kaç kişinin kullandığı ve ne kadarlık alana ihtiyaç duyduğunuz banyo dekorasyonunuzda dolap seçimlerinizde en önemli konulardan biridir.

 Banyo dolapları her banyoda olması gereken depolama alanlarından biridir. Havlular, deterjanlar veya diğer duş ve kişisel bakım malzemelerinizi koymak için uygun büyüklükte bir banyo alanınız olmalıdır. Eğer küçük bir banyo alanına sahip iseniz dolapları duvara monte ederek alandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Havlu dolapları da yine alandan tasarruf sağlamak için kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. 

Küçük banyo alanında büyük aynalar kullanmak her zaman daha avantajlıdır. Büyük bir ayna kullanarak alanın daha büyük ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Kolay Temizlenebilir Ürünleri Tercih Edin

Evinizde en sık temizlik yaptığınız alanların başında banyolar gelmektedir. Özellikle çocuklu evlerde banyolar daha sık kirlenebilmektedir. Sulardaki kireçler lavabo ve banyo bataryalarının sık temizlenmesine karşın kirli kalmasına neden olabilmektedir. Bunun için lavabo, batarya ve duş sistemlerini tercih ederken kireç ve su izine karşı dayanıklı olan modelleri tercih etmelisiniz. Aynı zamanda dolaplar ve banyo için kullanacağınız orta halı veya paspaslar da leke tutmayan ve kolay temizlenebilir özelliğe sahip olmalıdır.

Modern Tasarımlı Ürünlerden Yana Olun

Günümüzde ev dekorasyonu için artık daha sade ve şık tasarımlı ürünler tercih edilmektedir. Minimalist banyo dekorasyonu ise artık her evde sıkça gördüğümüz dekorasyon tarzlarından biridir. Daha sade tasarımlı ürünler ile alanı boğmadan işlevsel banyolar oluşturabilirsiniz. Tercih ettiğiniz tüm ürünlerde köşeli veya yuvarlak hatlı mobilyaları kullanabilirsiniz. Bu noktada renk seçimi tamamen sizlerin tarzınıza kalmış. İlginizi çeken dekorasyon ürünleri ile banyonuzu oldukça şık bir yaşam alanı haline de dönüştürebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Işıklandırma Sistemlerini Önemseyin

 

Banyo dekorasyonunda yapılan en büyük hatalardan biri de yanlış ışıklandırma sistemlerinin tercih edilmesidir. Doğru bir renk ve ışıklandırma sistemi ile banyonuzu göz alıcı gösterebilirsiniz. Kullanacağınız ışık sisteminin birden farklı yerde olması banyo içinde gölgelendirmeye neden olacak ve alanın daha modern görünmesini sağlayacaktır. Tepe ışıklandırmaları ile ayna önü ışıklandırmaları banyo alanları için en uygun olan sistemlerden biridir. Ayrıca banyonuzu göz yorucu göstermemek için sarı tonlarından kaçınmanız tavsiye edilmektedir. Beyaz ışık her zaman alanın daha dinamik ve canlı görünmesini sağlayacaktır. 

Dekoratif Objeleri Unutmayın

Mumlar ve küçük dekoratif objeler ile banyonuzu daha hareketli bir alana dönüştürebilirsiniz. Bitkiler de yine banyo için en uygun olan objeler içerisinde yer almaktadır. Mobilyalarınızı daha fazla ön plana çıkartmak için uygun tasarımlı ve alanı daraltmayacak olan dekoratif objeleri seçebilirsiniz. Hasır malzemeli sepetler ve çeşitli objeler banyo dekorasyonu için en doğru seçimlerden biri olacaktır. Banyonuzdaki mobilyalarınızın yapısına en uygun sepetleri, rafları veya diğer objeleri tercih ederek tarzınızı banyonuza yansıtabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir